Śląskie Trendy

Konkurs: Filmujemy Bielsko-Białą

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z pięciu ulic Bielska-Białej!


Konkurs ma charakter otwarty, jest przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Filmy do konkursu mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment), czas emisji to 2 minuty, a tematyka musi nawiązywać do jednej z ulic miasta wybranych przez organizatorów. Przewodnim motywem obecnego konkursu są murale, wkomponowane w tkankę miejską.

Termin nadsyłania linków do filmów: piątek, 5 kwietnia 2019 godz. 23.59

Ogłoszenie wyników: we wtorek, 9 kwietnia 2019, godz. 18.00, w Galerii Bielskiej BWA

Nagrody:

– nagroda główna: 500 zł

– dwie nagrody po 100 zł

– trzy orientalne posiłki filmowca z restauracji Jedwabny Szlak

– designerska mapa Bielska-Białej zaprojektowana przez Maptu

– zestaw płyt DVD festiwalu Euroshorts – krótkie filmy i twórcze reklamy

_________________________________

Motywem przewodnim obecnego konkursu są murale. Organizatorzy wybrali kilka propozycji, spośród ponad 20 realizacji stworzonych w przestrzeni miasta przez artystów zaproszonych do Bielska-Białej przez Galerię Bielską BWA.
Realizując 2-minutowy film poświęcony wybranej ulicy, warto dostrzec mural, który często wtapia się w tkankę miejską, stanowiąc jej naturalne dopełnienie lub krzyczy kolorami, wysyłając komunikat o swoim istnieniu.
W 2019 roku bohaterami filmów będzie pięć ulic Bielska-Białej: 11 Listopada, Cieszyńska, Jana Sobieskiego, ks. Stanisława Stojałowskiego, Adama Mickiewicza.

Więcej na temat konkursu:

http://galeriabielska.pl/wydarzenie/5-konkurs-filmujemy-bielsko-biala

Aby wziąć udział w konkursie należy na stronie www.filmujemy-miasta.pl/bielsko-biala/ wybrać jedną z proponowanych ulic i podać swoje dane kontaktowe. Gotowy film trzeba zamieścić w Internecie, a link do niego przesłać na adres:konkurs@filmujemy-miasta.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl