Śląskie Trendy

Kończy się lato. W Ruinach

Sezon letni w Teatrze Victoria pomału zbliża się ku końcowi. Na finał w sobotę, 12 lipca propozycja w rytmach flamenco. W programie: spektakl muzyczny w reżyserii Krystyny Jandy w wykonaniu zespołu Corazón Flamenco oraz koncert zespołu Balkalatin Convention.

„Flamenco namiętnie” to spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Zespół Corazón Flamenco istnieje od 2006 roku. Tworzy go czworo młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów, rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty, podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich i latynoskich brzmień. Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, oraz Teatrem Kamienica w Warszawie.

Balkalatin Convention to międzynarodowy zespół, w którego skład wchodzą muzycy z Węgier, Hiszpanii, Czech oraz Szwajcarii. Zainspirowani zderzeniem kilku muzycznych osobowości i kultur, wykonują na instrumentach dętych całym swoim sercem i energią utwory inspirowane bałkańskim oraz hiszpańskim folklorem.

Balkalatin Convention świetnie bawią się na scenie rozbawiając przy tym publiczność. Od kilku lat inspirują ludzi na festiwalach world music na całym świecie prezentując swoją energtyczną mieszankę wpływów muzyki świata. Wystepowali na wielu uznanych festiwalach w Hiszpanii (TAC Valladolid, Noc Teatrów w Madrycie, MUSIKALE Bilbao), z powodzeniem koncertują w Niemczech, Czechach oraz Słowacji.

Połączenie latynoskich rytmów i bałkańskich melodii na instrumenty dęte zaowocowała wybuchową muzyczną mieszanką. Muzycy z tak różnych od siebie kręgów kulturowych znaleźli wspólny język, którym jest energia na scènie. Nikt nie pozostanie jej obojętny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl