Śląskie Trendy

Koncertowe lato w Fabryce Porcelany

Wzorem lat ubiegłych, Fabryka Porcelany zaplanowała niezwykle bogatą ofertę koncertów na dziedzińcu, gdzie wystąpią najbardziej znani artyści z Polski i z zagranicy, reprezentujący różne gatunki: od rocka, przez pop do hip-hopu.


– Intensywnie pracujemy nad letnią ofertą koncertową, mocno wierząc, że sytuacja epidemiologiczna nareszcie wyhamuje i za kilka miesięcy na dziedzińcu Fabryki Porcelany znów zabrzmi muzyka z najwyższej półki, a zaplanowane muzyczne spotkania będą bezpieczne i pozwolą wypełnić pustkę po wielu miesiącach przerwy od obcowania z artystami i ich twórczością – mówi Rafał Wyszyński prezes Fundacji Giesche zarządzającej Fabryką Porcelany.

Zapowiedziano pierwszych wykonawców w ramach projektu „Lato w Plenerze”:

5.06 – RAU

3.07 -Kizo

9.07 – Gruzja

10.07 – Mery Spolsky

16.07 – ReTo

22.07 – Dwa Sławy

23.07 – Król

24.07 – Kabe

30.07 – Sunnata

1.08 – Illusion

6.08 – donGURALesko

13.08 – Słoń

21.08 – Raz Dwa Trzy

28.08 – Tides From Nebula

29.08 – Waglewski Fisz Emade

Kolejne zapowiedzi koncertów na dziedzińcu katowickiej Fabryki Porcelany zostaną ogłoszone na profilach społecznościowych już wkrótce. Więcej informacji i zakup biletów na stronie latowplenerze.pl

Fabryka Porcelany to zespół budynków stworzony w Katowicach pod koniec XIX wieku przez koncern Giesche, gdzie do końca XX wieku produkowano porcelanę, a obecnie ją zdobi się i wypala. Od 2012 r. kompleks podlega rewitalizacji i zmienia funkcje z przemysłowej na biurowe, handlowe i rozrywkowe. Swoje siedziby mają tutaj głównie firmy branż kreatywnych i IT, na jej terenie znajdują też m.in. sklepy z modą i wyposażeniem wnętrz, restauracje, klub muzyczny, klub fitness, kliniki medyczne, przestrzeń coworkingowa.

W 2017 r. Fabryka Porcelany została wpisana na Szlak Zabytków Techniki. Jej przestrzeń wykorzystywana jest do rejestracji programów telewizyjnych oraz organizacji wielu koncertów i eventów, m.in. KTW Fashion Week, największego wydarzenia modowego w Polsce. Zarządcą Fabryki Porcelany jest Fundacja Giesche.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl