Śląskie Trendy

Koncert Janka Samołyka w Rybniku

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. 7 listopada (sobota) powraca do Rybnika! Koncert odbędzie się o godzinie 20:00 w Herbaciarni White Money.

Muzyka wokalisty trafia do słuchaczy lubiących zarówno alternatywne gitarowe brzmienia, jak i klimaty tzw. piosenki poetyckiej. Podczas koncertu zaśpiewa piosenki znane m.in. z radiowej Trójki, jak „Codziennie”, „Problem z wiernością” czy „Złe czasy”. Ponadto, z okazji piątej rocznicy wydania debiutanckiej płyty „Wrocław”, słuchacze usłyszą wybór najbardziej pamiętnych utworów z tego albumu.
Muzyczna droga Samołyka rozpoczęła się od wygrania konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Od tamtej chwili m.in. został finalistą Jarocina 2010 (w tym roku powrócił na festiwal, otwierając go), wydał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach”, „Złe czasy” i „Na prezent” gościły na Liście Przebojów Trójki.
Muzyczne CV wrocławianina uzupełniają m.in.: występ na KFPP w Opolu, udział w trasie koncertowej Erlenda Oye (Kings of convieniece), nagroda Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego za brawurowe wykonanie „Białej flagi”, koncert dla kibiców na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda wraz z m.in. Muńkiem Staszczykiem i Tymonem Tymańskim.

Bilety: 12 (przedsprzedaż)/15

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl