Śląskie Trendy

Koncert Besides i Buenos Agres

Trasa koncertowa 2015, która rozpoczyna się razem z początkiem roku, jest przełomową w historii zespołu. Po wygranej w Must Be The Music, zespół zapytał fanów o to, w jakich miastach chcieliby zobaczyć ich koncert. Ogromny odzew świadczył o wysokim zainteresowaniu, trasa stała się więc „koncertem życzeń” dla wszystkich, którzy chcieli usłyszeć tę muzykę na żywo. I tak w gliwickim Rocka Music Club będzie ich można usłyszeć już w piątek, 20 lutego o godz. 19.30.

Nagroda z programu pozwoliła na inwestycję w lepszą jakość brzmienia, co sprawi, że koncerty będą jeszcze bardziej niezapomnianym przeżyciem wizualno-dźwiękowym. Po raz kolejny będzie można usłyszeć materiał z płyty „We Were So Wrong”, która przez cały czas utrzymuje się na szczytach list bestsellerów sieci Empik i Matras w kategorii muzyki alternatywnej. Nie obędzie się jednak bez niespodzianek. Jeśli chcesz zobaczyć, jak rozwija się jeden z najbardziej znanych zespołów polskiej sceny post-rockowej, zrozumieć, dlaczego Piotr Rogucki widzi w nich międzynarodowy potencjał lub po prostu spędzić wieczór w nieprzeciętny sposób, zapraszamy na koncert w Gliwicach!

Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, często połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku.

Besides jest zwycięzcą 8 edycji programu Must be The Music. W programie wzbudził wielkie zainteresowanie jak i jurorów tak i telewidzów. Adam Sztaba o zespole mówił w ten sposób: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides – jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.” Piotr Rogucki: „Besides ma potencjał zespołu międzynarodowego. Ta muzyka nie ma granic, bo nie ma w niej nieudolnej angielszczyzny. Muzyka Besides zawiera bezgraniczną emocję, która będzie zrozumiana również za granicami naszego kraju”

20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong” , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. Na krążku można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. We Were So Wrong” – jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. W 2013 i 2014 roku zespół promował album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych w tym z Tides From Nebula.

www.facebook.com/BesidesBand
www.besides.pl

Buenos Agres

Dobroczynny wpływ muzyki Buenos Agres ma terapeutyczne działanie poprzez łączenie ze sobą dźwięków wydobywanych z różnego rodzaju instrumentów, co daje z czasem efekt niosący ze sobą spora dawkę hałasu i harmonii, zagospodarowując jednocześnie nadmiar energii oraz katalizując różnorakie emocje muzyków zwane potocznie „bólem dnia codziennego”. Wpływ muzyki Buenos Agres na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany, lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano…badania trwają…

W 2013 roku Buenosi wydali pierwszy mini- long play, zatytułowany po prostu „Buenos Agres”. Na krążku znalazło się 5 autorskich kompozycji zaśpiewanych zarówno w języku polskim i angielskim. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, radiowców i oczywiście fanów zespołu.
„W debiutanckiej EPce rodaków można dostrzec innowację i świeżość. Śmiem przypuszczać, że longplay będzie stał na równie wysokim, jak nie wyższym poziomie […] Jest dobrze, a nawet bardzo.”
Wojciech Margula- Magazyn „Gitarzysta”
Właśnie w lutym 2015 ukaże się kolejne, tym razem pełnowymiarowe wydawnictwo pt. „Tam, gdzie nie ma echa”, na które trafiło 10 utworów własnych zaśpiewanych wyłącznie w języku polskim. Dwa single/klipy promujące najnowszy krążek BA można obejrzeć na kanale YouTube pod adresem:


Tuż po premierze płyty zespół zaprezentuje kolejny teledysk do utworu „Szept” otwierającego w/w album.

Skład:
Anna Mysłajek – vocal
Tomasz Wojtusiak – guitar
Szymon „Placu” Dębowski – guitar
Rafał „Blondi” Wieja – bass
Łukasz „Monkey Side” Pocha – dj & keys
Andrzej „Rokset” Obuchowski – drums
Paweł Fabrowicz – keys

besides

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl