Śląskie Trendy

Kawaleryjka w Smolnicy na 100-lecie Legionów

24 maja w leśniczówce w Smolnicy k. Gliwic odbędzie się Kawaleryjka. Jest to bieg konny o charakterze historycznym, któremu towarzyszą liczne atrakcje. Szczególną dla tegorocznej Kawaleryjki okazją są 90-lecie Lasów Państwowych i 100. rocznica Legionów Polskich.

Koniarze mają wytyczoną w lesie trasę 30km, na której są punkty, gdzie trzeba wykazać się konkretnymi umiejętnościami (opatrywanie rannego w szpitalu polowym, rzut granatem, strzelanie z pistoletu, test wiedzy historycznej). Za wszytsko zbiera się punkty, osoby z największą ich ilością wygrywają. Przygotowanie siebie i konia do takiego biegu zajmuje sporo czasu i wysiłku, pary koń – jeździec trenują już od kilku miesięcy. Oczywiście liczy się też czas przejazdu trasy. Jak dotąd zgłosiło się blisko 60 koni, nie tylko z regionu. Poza tym, będą pokazy walk ułanów, strzelanie z łuku, przejazd samochodami terenowymi po leśnych zabytkach w okolicy (Stanica, Rudy Raciborskie), gulasz z dzika, kapusta z grochem i chleb ze smalcem, a to wszystko przy ognisku pod wiatą w leśniczówce.
Imprezę organizuje leśniczy ze Smolnicy, który dostał zaszczytny tytuł Leśniczego III RP.
Główna impreza odbędzie się w sobotę 24.05, ale w piątek będą pod wiatą wyświetlane filmy historyczne oraz zdjęcia z wypraw leśniczego i jego przyjaciół z klubu miłośników samochodów terenowych po Europie i Azji.

Więcej informacji można znaleźć tu: www.kawaleryjka.lesniczowka-smolnica.pl
Jeśli impreza wyda się Wam interesująca, to zapraszam do jej nagłośnienia  Co prawda w tamtum roku frekwencja była imponująca, bo przez leśniczówkę przewinęło się ok. 700 osób, ale myślę, że jest jeszcze sporo ludzi, którzy o niej nie słyszeli, a mogłaby wydać im się ciekawa i warta odwiedzenia.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl