Śląskie Trendy

Katowickie Anioły w roli streetartowców

Już w najbliższą sobotę, 21 marca, podopieczni katowickiego Domu Aniołów Stróżów stworzą w Silesia City Center zainspirowane wiosną nietypowe, muralowe dzieła sztuki, które następnie zostaną pocięte i zlicytowane.  Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na bieżącą działalność domu m.in. świetlic terapeutycznych, do której uczęszcza około 100 maluchów. Organizatorem nietypowej, wielkanocnej akcji charytatywnej jest Silesia City Mali streetartowcy

Najmłodsi wcielą się w ikony streetartu – Banksego i Basquiata! Mierzące ponad 2 metry ściany już w najbliższą sobotę za sprawą podopiecznych z Domu Aniołów Stróżów, zmienią się w wiosenne murale. Takie nietypowe dzieła sztuki XXL przez całą sobotę będą malowane w Silesia City Center.

W sumie na dzieci czekać będą aż 2 ściany, które zostaną ozdobione w abstrakcyjne, kolorowe wzory. Motywem przewodnim prac ma być wiosna i wszystko, co kojarzy się z tą porą roku. Po skończonym malowaniu  i wystawie, która będzie stała w Silesii „murale” zostaną pocięte na kilkadziesiąt obrazów. Te z kolei trafią na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na działalność Domu Aniołów Stróżów w Katowicach-Załężu i w Chorzowie – Batorym.

– Dzięki zebranym pieniądzom będziemy mogli m.in. prowadzić dalej świetlice terapeutyczne. Dziś korzysta z nich ponad 100 dzieci, które w tych miejscach otaczane są opieką pedagogów i psychologów. W świetlicach, z dala od domowych problemów, mogą w spokoju odrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i korepetycjach, zjeść posiłek i się pobawić, ale też uzyskać wsparcie w codziennych trudnościach i kłopotach – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

Kwesta i pisanka w prezencie

Ale to nie jedyna forma pomocy wielkanocnej dla Aniołów. Przez całe sobotnie popołudnie w Silesia City Center prowadzona będzie kwesta i wielka akcja ozdabiania pisanek. Wrzucając pieniądze do skarbonki w zamian otrzymamy wielkanocną ozdobę stworzoną przez dzieci.

– Takie akcje pozwalają nam nie tylko zasilić bieżącą działalność i zapewnić dzieciom pomoc, ważne jest dla nas przybliżenie i przedstawienie informacji o naszym działającym od 20 lat naszym Domu. Dlatego do ozdabiania pisanek i malowania murali będziemy w sobotę namawiać każdego, kto chce nas bliżej poznać – mówi Monika Bajka.

„Zmalujmy Wielkanoc”

Silesia City Center, Plac Tropikalny

21 marca 2015, godz. 15.00

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl