Śląskie Trendy

Kanapy i sofy „wyszły” na ulicę

Katowiczanie wpadli na dość widowiskowy pomysł na przywitanie gości festiwalu OFF Festival i Tauron Nowa Muzyka. Postanowili wynieść na ulice sofy. Chcą w ten sposób udowodnić, że są bardzo gościnnymi gospodarzami. Akcji, do której przyłączają się coraz to nowe organizacje, galerie i restauracje, przyświeca hasło „Rozgość się w Katowicach”.

Gościnne sofy staną bądź stoją już m.in. na dworcu PKP, przed: galerią Wilson, Cafe Bryfyj, Galerią Riksza Pub, Clubem Life, SITG Restauracją, Muzeum Historii Katowic, Chyba Ty Tattoo i inni. „Każdy może” – zachęcają zresztą organizatorzy, a my już wyobrażamy sobie miejsce ulice, które nigdy dotąd nie były przechodniom tak przyjazne i wygodne, jak mogą być tym razem :).

Inspiracją dla akcji był tapczan zaprojektowany w 1939 roku do willi wojewody Michała Grażyńskiego, uznawany za jedną z ikon śląskiego designu.

grażyńskiego

Na tym projekcie opiera się również kształt logo społecznej akcji Katowice miasto gospodarz

logo

Sofy stanąć mają nie tylko w miejscach kultury i przy lokalach gastronomicznych, ale także – jeśli mieszkańcy wykażą się ułańską fantazją 0- przed prywatnymi domami. „Wystaw kanapę przed blok, dom, biuro i bądź gotowy przywitać festiwalowych gości. Poczęstuj tym, co masz najlepszego: kawą, kanapką, opowieścią o mieście. Wybierz się z nimi na wycieczkę i pokaż im swoją dzielnicę. Znajdź sposób, żeby Katowice zapadły im w pamięć” – apelują organizatorzy.

Dodajmy, że kanapę wystawić warto, bo można w ten sposób zapewnić sobie ciekawą promocję firmy. Powstać ma bowiem specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, przygotowana przez Grumpy Studio, dzięki której śledzić będzie można miejsca lokalizację wszystkich sof. Organizatorzy zachęcają do tego, aby przesłać im swoje zdjęcie na takiej kanapie na adres wiola@panpikto.pl, krótko uzasadnić swój udział w kampanii i opisać, w jaki sposób przyjmiemy festiwalowych gości.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl