Śląskie Trendy

Kamperem we wrześniu pod słońcem Chorwacji

Kamper ma wszystko, czego człowiekowi potrzeba na urlopie do życia. Ma też więcej – cudowną niezależność wygodnego domu na czterech kółkach. Dotrzeć nim można prawie wszędzie, nie martwiąc się o to, gdzie zastanie nas sen. W całej Europie na drogach jest ich coraz więcej, co tylko potwierdza naszą teorię, że caravaning zyskał na Starym Kontynencie wielką popularność. A teraz najlepsze – we wrześniu, w miesiącu, w którym nadal tętnią życiem europejskie kurorty, znacznie spada cena jego wynajmu. Nic tylko podróżować. A gdzie? Może do Chorwacji?

W Chorwacji nie kończy się lato

Cieniste zatoki Adriatyku jako cel podróży cieszą się w Polsce niesłabnącym powodzeniem. We wrześniu zastaniemy tam nadal bardzo ciepłą aurę (temperatury wskazują ok. 25 stopni Celsjusza, woda ma powyżej 20 stopni ciepła), nie grożą nam jednak męczące upały. Dla miłośników kąpieli przydatną może być informacja, że najcieplejsze morze znajdziemy wtedy w kurortach wypoczynkowych w okolicach Splitu.

Na plażach w tym miesiącu jest mniej osób niż podczas wakacji. Swobodnie można rozłożyć ręcznik nawet na publicznych plażach. Pomimo mniejszej liczby turystów, nad wodą cały czas znaleźć można atrakcje – przejażdżki na bananach, kołach, wypożyczenie łódek, rowerów wodnych czy zorganizowane wycieczki  statkiem, połączone z degustacją wina, ze śpiewem i podziwianiem piękna Chorwacji.

Jest jednak znacznie spokojniej – wysoki sezon w Europie to przede wszystkim sierpień, we wrześniu zatem zarówno plaże jak i zabytkowe miasta biorą głęboki oddech od tłumnego najazdu turystów. O wiele przyjemniej podziwia się wtedy zabytki, skąpane w ciepłym wrześniowym świetle i uwolnione od ścisku gapiów z masowych wycieczek.

Cena gra rolę

Trudno znaleźć powód, dla którego wyjazd do Chorwacji we wrześniu miałby być gorszy, od pobytu w tym kraju w wakacyjnym czasie. Łatwo natomiast znaleźć zalety takiego wyboru terminu ­– oprócz mniejszej ilości ludzi, zastaniemy tam znacznie niższe ceny w restauracjach, taniej wypożyczymy sprzęt wodny czy weźmiemy udział w wycieczce. Mniej zapłacimy również za wynajem kampera i za miejsce na polach kempingowych.

Polecane kampingi w Chorwacji

Na stronie wypożyczalni – www.fresa-camp.pl znaleźć można kilka polecanych przez caravaningowców chorwacjich kampingów. Wśród nich Bijela Uvala na Istrii, położony między romantycznym Rovinj a ślicznym Porecem, ogromny, który pozwala na zaparkowanie kampera na plaży, bezpośrednio przy morzu. Piaszczyste plaże to z kolei niewątpliwa zaleta kampingu Zaton, który znaleźć można w niedalekiej odległości od Zadaru. Na uwagę zasługuje również pięciogwiazdkowy kamping Jesolo International Club, działający w formule „all inclusive”, który stanowi jednocześnie doskonałą bazę wypadową do Wenecji.

Dziać się będzie we wrześniu w Chorwacji

Podróż kamperem ułatwia zwiedzanie wielu fascynujących miejsc podczas jednego wyjazdu. Kluczem do ich wyboru mogą być imprezy kulturalne i święta, które pięknie prezentują prawdziwego  ducha Chorwacji. Poniżej prezentujemy kalendarium zawierające kilka propozycji wydarzeń, w których warto wziąć udział:

www.visitsplit.com

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl