Śląskie Trendy

Już za tydzień militarne motywy w Nemo!

14 maja w godz. 15:00 – 20:00 na terenie parkingu „Nemo – Świat Rozrywki” w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Piknik Militarny. Wojskowych akcentów nie będzie brakowało. Ślą

Udział w Pikniku wezmą jednostki wojskowe z województwa śląskiego: 6. Batalion Powietrznodesantowy z Gliwic oraz 5. Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór, które zaprezentują sprzęt i pojazdy używane przez zawodowych żołnierzy. Pojawią się lokalne drużyny zrzeszające miłośników ASG – będzie więc okazja, by zobaczyć ich repliki, umundurowanie a nawet wstąpić do teamu.

PiknikMilitarny

Dla miłośników strzelania przygotowaliśmy aż 3 strzelnice: ASG, paintball oraz multimedialną. Tą ostatnią zorganizują dąbrowscy policjanci a skorzystać z niej będzie można wewnątrz Nemo. Ponadto, instruktorzy strzelectwa zapraszają na mini kurs rozkładania i składania broni oraz przedstawią techniki poruszania się z nią.

Podczas Pikniku będzie okazja by podyskutować. Udział w prelekcjach zapowiedzieli specjaliści związani z bezpieczeństwem, jak i analizujący tło konfliktów o podłożu militarnym.

Kolejnym elementem Pikniku będzie kiermasz militarny. – Zabierz swoje stare rzeczy, które sprzedasz lub wymienisz. Na piknik przyjadą pasjonaci militariów i okazji do wymiany nie będzie brakowało – zapowiada Andrzej Ostrowski, główny organizator imprezy z Nemo.

Dla uczestników przygotowana zostanie typowo wojskowa potrawa, jaką jest grochówka z kuchni polowej. Wśród smakołyków nie zabraknie również potraw z grilla.

A najmłodsi? Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy liczne konkursy z nagrodami. Będą też militarne animacje, gry i zabawy.

Wstęp wolny. Zapraszają: „Nemo – Świat Rozrywki” oraz Team Cicho Sza.
Informacje o Pikniku:
http://www.nemo-wodnyswiat.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=445&cntnt01returnid=18Wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook:

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl