Śląskie Trendy

Junior Eurovision w Gliwicach

Gliwice są miastem gospodarzem międzynarodowego konkursu piosenki Junior Eurovision 2019. Już w niedzielę 24 listopada młodzi artyści z 19 krajów na scenie Areny Gliwice powalczą o zwycięstwo. Przed nami muzyczne wydarzenie sezonu!


Kilkanaście tysięcy osób na widowni w Arenie Gliwice i kilkanaście milionów osób przed telewizorami zobaczy koncert finałowy Eurowizji Junior 2019. Wydarzenie będzie można także obejrzeć na żywo w Internecie. Wielkich muzycznych emocji dostarczą nam młodzi artyści z 19 krajów. Wśród nich będą między innymi reprezentanci Portugalii, Francji czy Kazachstanu.

W polskich barwach wystąpi Wiktoria Gabor. Czy powtórzy sukces ubiegłorocznej triumfatorki Eurowizji Junior – Roksany Węgiel? Zobaczcie sami – koncert finałowy rozpocznie się w niedzielę 24 listopada o godz. 16.00. Transmisję zapewnia Telewizja Polska.

Swoich faworytów można wspierać od piątku 22 listopada, od godziny 20.00 czasu polskiego, na oficjalnej stronie konkursu JuniorEurovision.tv . O zwycięstwie podczas Eurowizji Junior zadecydują łączone głosy internautów oraz jury z poszczególnych państw.

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2019 odbyła się w poniedziałek 18 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach. Wzięli w niej udział reprezentanci poszczególnych krajów, a także Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej i Jan Ola Sand, kierownik wykonawczy Eurowizji Junior. Partnerów wydarzenia – Województwo Śląskie i Miasto Gliwice – reprezentowali Izabela Domogoła, członek Zarządu Województwa Śląskiego i Janusz Moszyński, p.o. prezydenta Gliwic.

– W imieniu gliwiczan witam Państwa na Śląsku i zapraszam do naszego pięknego, przyjaznego miasta, w którym odbędzie się konkurs. Wierzę, że dla wszystkich uczestników będzie to bardzo ważny krok w karierze. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i  życzę wszystkim powodzenia. Jeden z uczestników wygra, ale wszyscy będziecie zwycięzcami – mówił podczas gali Janusz Moszyński.

Eurowizja Junior to niesamowity konkurs. Pierwsze skrzypce grają w nim młodzi muzycy – ze Starego Kontynentu i nie tylko. Wielkie wrażenie zrobi na publiczności także scenografia, przygotowywana z rozmachem na długo przed wielkim finałem. Dynamiczny taniec, świetna oprawa muzyczna i bardzo nowoczesny obiekt – Arena Gliwice – to gwarancja, że tegoroczna edycja przejdzie do historii.

Organizatorami Eurowizji Junior 2019 są Europejska Unia Nadawców i Telewizja Polska. Partnerami Wydarzenia są Miasto Gliwice i Województwo Śląskie.

Źródło: UM Gliwice

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl