Śląskie Trendy

Jarmark na Nikiszu

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza serdecznie do Nikiszowca na 8. JARMARK NA NIKISZU, który odbędzie się w sobotę, 5 grudnia, od godz. 10.00.

Jarmark to symbol dobrej zmiany, jaka zaszła w Nikiszowcu w ostatnich latach. Osiedle rozwija się, a wraz z nim Jarmark. Będzie to widoczne i w tym roku, spodziewamy się bowiem rekordowej liczby 160 wystawców, starannie wyselekcjonowanych i prezentujących wysoki poziom swoich wyrobów. Zdecydowana większość z nich to rękodzieło i sztuka użytkowa. Znajdzie się też coś dla smakoszy. Na terenie Jarmarku będzie działać kilka lokalnych punktów gastronomicznych, kawiarnie, ciastkarnie, będą śląskie maszkety, potrawy wigilijne no oczywiście grzane wino i piwo.

Jarmark to jednak nie tylko stragany. W tym roku na gości czeka niezwykła atrakcja – w sobotę i w niedzielę od godziny 11:00 będzie można podziwiać Nikiszowiec z perspektywy… balonu wznoszącego się ponad dachy osiedla. Jeszcze wcześniej bo już od 10:00 startuje karuzela wiedeńska i pociąg Świętego Mikołaja. W sobotę także gra miejsko-leśna czyli zabawa zorganizowana wspólnie z Lasami Państwowymi oraz konkurs ekologiczny przygotowany przez BioBazar. Wieczorem w Centrum Zimbardo czeka nas spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem „Hajerem” Bieńkiem, który tym roku opowie o podróży do Santiago de Compostela.

Niedziela to jeszcze więcej atrakcji. O 13:00 startują występy na scenie. Na niej zarówno coś dla dzieci – m.in. widowisko „Mikołajowe marzenia do spełnienia”, jak i dla nieco starszych widzów. Tradycyjnie już zagra Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek pod dyrekcją Andrzeja Pisarzowskiego. Zobaczymy też występ Teatru Studio 47 i ich Sceny z Życia Ślonzoka. Na nikiszowieckim rynku będzie można spotkać Mikołaja i jego świtę. Po południu coś dla miłośników nowoczesnych elektronicznych brzmień, czyli koncert c.h.district i tegoroczne objawienie polskiej sceny muzycznej, czyli zespół RYSY, który zagra o godzinie 18:00.

Jarmark Na Nikiszu to jak co roku różne wydarzenia towarzyszące. Nasze Stowarzyszenie prowadzić będzie w oba dni Jarmarku zbiórkę publiczną, której celem jest wsparcie naszego Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, z którego młodzież wspiera organizacyjnie Jarmark. Dla spragnionych uroków Nikiszowca proponujemy wycieczki z przewodnikiem. W niedzielę odbędzie się zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego, realizowana przez Fundację Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

jarmark na Nikiszu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl