Śląskie Trendy

Jakie zabiegi może przeprowadzić dentysta estetyczny?

Kiedyś wizyty u dentysty traktowaliśmy jako smutną konieczność albo ostateczność w przypadku ekstremalnego bólu zęba. Warto jednak spojrzeć na tego specjalistę z drugiej strony – dentysta to osoba, która może zadbać o nasze zdrowie, ale przy okazji również poprawić nasz humor i podnieść samoocenę na wyższy poziom.


Naturalny blask

Możliwości, które daje dzisiejsza stomatologia estetyczna są ogromne. Współczesne kliniki stomatologii dysponują najlepszymi sprzętami i materiałami najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę na surowce, z których korzysta klinika – materiały kompozytowe, ceramiczne lub tytanowe powinny dawać możliwość uzyskania jak najbardziej naturalnego kształtu i koloru zęba. Dzisiejsze techniki zabiegów są mało inwazyjne, dlatego ingerują w naturalną tkankę pacjenta w jak najmniejszym stopniu. Tego typu technologie pozwalają na korekcję uśmiechu pacjenta z uwzględnieniem jego naturalnego odcienia zębów, rysów twarzy i osobistych preferencji.

Wybielanie w domu lub w gabinecie

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Wyróżniamy kilka typów wybielania. Usługi wybielania dobierane są do pacjenta w zależności od typu zęba oraz jego upodobań. Popularne jest wybielanie zębów martwych, czyli takich, które obumarły, a co za tym idzie stają się ciemniejsze od reszty zębów. Kolejny typ to wybielanie zębów żywych, które dzięki równomiernej zmianie koloru uzębienia, znacznie poprawia wygląd całej twarzy i samopoczucie pacjenta. Zabieg wybielania można przeprowadzić zarówno w gabinecie, jak i w domu. Wybór ten zależy od preferencji pacjenta i zaleceń lekarskich, które zostały mu przedstawione podczas konsultacji stomatologicznej.

Odbudowa zębów

Stomatologia estetyczna to jednak nie tylko wybielanie, ale także zabiegi, które mają na celu uzupełnienie ubytków w zębach. Tego typu usługi wykonywane są w oparciu o najnowsze i najbezpieczniejsze techniki implantologiczne. W celu przywrócenia estetycznego wyglądu zębów, stosowane są zabiegi z użyciem licówek porcelanowych – rozwiązania te bardzo często wybierają gwiazdy showbiznesu. Inne zabiegi z zakresu poprawienia estetyki zębów to korekta kształtu i koloru za pomocą koron oraz mostów pełnoceramicznych.

Stomatologia to branża, która niesamowicie się rozwinęła. Stanowi dziś dla kobiet i mężczyzn trzon działań, które mają na celu udoskonalenie ich wyglądu. Obok regularnych wizyt na siłowni, w salonach kosmetycznych i modnych butikach, stanęły również systematyczne konsultacje ze specjalistami do spraw uśmiechu – dentystami estetycznymi.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl