Śląskie Trendy

Jakie wydarzenia muzyczne czekają nas w Katowicach – sprawdź

W najbliższych miesiącach czekają nas wydarzenia muzyczne w Katowicach, których nie można przegapić. Poniżej lista świeżych i oryginalnych artystów, którzy dadzą koncert w lutym i w marcu.


Katowickie wydarzenie muzyczne z udziałem Fisza

Grupy Tworzywo nie trzeba nikomu przedstawiać. Najpierw na scenie pojawił się Fisz z „Czerwoną sukienką”. Wkrótce dołączył do niego brat Emade, z którym nagrali ważne płyty jak Heavimetal. Obaj wywodzą się z muzycznej rodziny, a ich ojcem jest lider Voo Voo, dlatego dobrze, że związali się na stałe z zespołem grającym na żywo i kontynuują eksperymenty.

Na nowym albumie „Radar” muzycy sięgają po inspiracje z lat 80. To kolejna porcja inteligentnej zabawy, która zadowoli najbardziej wymagających. Za teksty jak zwykle będzie odpowiadał Bartek Waglewski, podczas gdy jego brat odpowie za oprawę muzyczną. Z nowym albumem bracia ruszyli w wielką trasę koncertową, która od 2019 roku obejmuje miasta i małe miasteczka. Wystąpią też 15 lutego w klubie P23, czyli w byłych zakładach produkujących porcelanę przy ul. Porcelanowej 23. Samo miejsce warte jest odwiedzenia, a to wydarzenie muzyczne w Katowicach będzie do tego idealnym pretekstem.

Więcej informacji o wydarzeniach muzycznych, które odbędą się w Katowicach znajduje się na stronie: https://muno.pl/imprezy/katowice

Ralph Kamhttps://muno.pl/imprezy/katowice/iński w trasie koncertowej

Ostatnio ujawniła się na scenie muzycznej fala młodych mężczyzn o wyrazistym wizerunku i bardzo osobnym stylu zahaczającym o poezję śpiewaną. Trudno powiedzieć, skąd taki trend. Być może wcześniej na scenie zdominowanej przez hip-hop czy rock nie było miejsca na delikatność? Przedstawicielem tego nurtu jest Ralph Rogiński. Długo próbował swoich sił m.n. W X Factorze czy Szansie na sukces. Jednak uznanie zyskał dopiero wtedy, gdy zaczął sam komponować. I mimo że jego rozwiane włosy i osobiste teksty niektórych bawią, to ma też duże grono zwolenników.

Jego koncert w Katowicach to wydarzenie muzyczne połączone ze spektaklem, który odbywa się z udziałem muzyków towarzyszących Ralphowi. Całość odbędzie się w klubie P23 13 lutego 2020 roku. Być może to pomysł na oryginalne i zmysłowe Walentynki?

Dungeon Beats – dubowe wydarzenie muzyczne w Katowicach

Na koniec warto wspomnieć o kolejnej odsłonie cyklu Dungeon Beats. Wydarzenie muzyczne w Katowicach to pierwsza edycja w tym roku. Wszystko zaczęło się ok. 5 lat temu w Poznaniu. Organizatorzy chcieli stworzyć imprezę, na której mogliby bawić się fani najlepszych brzmień typu dub czy downtempo. Wcześniej takiej muzyki można było posłuchać na często przypadkowych imprezach w klubach. Tu podczas jednego wieczora można było usłyszeć najlepszych przedstawicieli europejskiej sceny.

Gwiazdą pierwszej edycji był Brytyjczyk Biome, artysta grający minimalistyczną muzykę w stylu ambient. Katowickie wydarzenie muzyczne ma być o tyle wyjątkowe, że znów to właśnie Biome stanie za konsoletą. 6 marca w P23 towarzyszyć mu będzie czołówka didżejów z Polski. Prezentowane brzmienia pozwalają się zrelaksować, bo to powolna, aczkolwiek nie monotonna muzyka idealna do podróży w głąb siebie, idealna na końcówkę ciepłej zimy.

Zdjęcie główne: freepik

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750