Śląskie Trendy

Jakie są najlepsze metody wybielania zębów?

Najlepsze metody wybielania zębów to takie działania, które pozwalają Pacjentowi na uzyskanie pięknego, bielszego uśmiechu, przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i troski o jego zdrowie. Definitywnie nie należą więc do nich domowe sposoby wybielania, które bywają bardzo ryzykowne oraz niebezpieczne dla zdrowia – niszczą szkliwo i naruszają strukturę zęba.


Nie warto więc narażać własnego zdrowia. Współczesna stomatologia oferuje wybielanie zębów, które w stosunku do domowych metod jest o wiele szybsze i gwarantuje zadowalające efekty bez uszczerbku na zdrowiu.

Dlaczego wybielamy zęby?

Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, tak więc motywacją zazwyczaj jest chęć uzyskania piękniejszego uśmiechu. Przyczyny są różne, czasem niezależne od Pacjenta. Wybielanie ma na celu pozbycie się przebarwień powstałych np. w wyniku nieprawidłowego rozwoju zęba, kuracji antybiotykowej, źle wykonanego wypełnienia lub uszkodzenia miazgi. Niechciany kolor pojawia się także na skutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów. Często jest też po prostu sprawą genetyczną.

Czy wybielanie zębów jest dla każdego?

Tak, pod warunkiem, że wykonano wcześniej odpowiednią diagnostykę i oceniono stan jamy ustnej jako odpowiedni do przeprowadzenia wybielania. Ważne, aby zadbać uprzednio o stan dziąseł i zębów. Warto wykonać także wcześniej higienizację jamy ustnej, usunąć kamień i poddać się piaskowaniu. Zabiegi te pozwolą na osiągnięcie jeszcze lepszego efektu. Metodę wybielania dobiera się indywidualnie do każdego Pacjenta pod kątem jego preferencji i oczekiwań.

Zalety metody nakładkowej

  • zabieg można wykonać w domu,
  • lekarz przekazuje Pacjentowi gotowy zestaw do wybielania, w którego skład wchodzą nakładki oraz pakiet strzykawek z preparatem wybielającym,
  • Pacjent może sam wybierać sobie pory, w których chce wykonać zabieg,
  • jest to metoda stosunkowo tania i łatwa.

Zalety wybielania lampą ZOOM 2

  • jest to metoda najszybsza ze wszystkich – efekt widoczny jest już po trzech sesjach  po 15 minutach,
  • jest to metoda najnowocześniejsza – uwzględnia mnóstwo udoskonaleń w kwestii efektywności,
  • powstawanie nadwrażliwości zostało zredukowane o 67% w stosunku do poprzedniej wersji,
  • możliwe jest wybielenie aż o 8 tonów,
  • wybielone zęby prezentują się bardzo ładnie, naturalnie, a trwałość koloru jest dłuższa.

Wybielanie zębów to świetna metoda na odświeżenie uśmiechu, jednak jak każdy zabieg upiększający, wymaga systematyczności. Duży wpływ na trwałość efektu ma chociażby to, w jakim stopniu Pacjent przestrzega zasad białej diety. Czynnikiem warunkującym trwałość wybielania jest także budowa samych zębów, czy inne czynniki zewnętrzne. Należy więc wziąć pod uwagę fakt, iż podtrzymywanie koloru, wiąże się z koniecznością wybielania uzupełniającego. Wybielanie można więc w tym aspekcie porównać np. do zabiegów kosmetycznych – złuszczanie kwasami, pedicure czy powiększanie ust kwasem hialuronowym. Piękny i biały uśmiech jest ozdobą człowieka. Metamorfoza koloru zębów robi niesamowite wrażenie i spektakularny efekt. Wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada, powierz swoje zęby specjaliście i ciesz się olśniewającym uśmiechem.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750