Śląskie Trendy

Jak wybrać idealne sandały na lato?

Lato to czas, na który wszyscy czekamy. Przygotowujemy do niego nie tylko ciało, ale również garderobę. W słoneczne, a czasami nawet upalne dni, pełne obuwie nie jest zbyt praktyczne. Dlatego ważny jest zakup odpowiednich sandałów, które będą nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Nie jest to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Jak dobrać letnie sandały tak, aby spełniały wszystkie wymagania? Oto kilka podpowiedzi.


  1. Dobrze dobrany rozmiar
  2. Wyprofilowana podeszwa
  3. Fason i jakość wykonania

 

Dobrze dobrany rozmiar

Żadne buty nie spełnią swojego zadania, jeśli będą miały zły rozmiar. Za małe sandały mogą bardzo obcierać stopę. Paski od sandałów potrafią przyczynić się do powstania okropnych bąbli tak samo, jak zakryte buty. W za dużych modelach chodzenie może być niemożliwe, ponieważ buty będą spadać. Dlatego wybierając sandały, trzeba sprawdzić, jaki rozmiar będzie dla nas najlepszy. W przypadku sklepów stacjonarnych nie jest to takie trudne, bo sandały możemy przymierzyć. Jeśli kupujemy przez Internet, to trzeba zmierzyć swoją stopę. Sandały damskie na domodi.pl są dokładnie opisane. Dlatego wystarczy sprawdzić, jaki rozmiar odpowiada długości naszej stopy.

Wyprofilowana podeszwa

Sandały damskie powinny mieć wyprofilowaną podeszwę tak, aby odpowiadała ona naturalnemu kształtowi stopy. Dzięki temu komfort chodzenia jest znacznie wyższy. Całkowicie płaskie sandały po całym dniu mogą dawać się nam we znaki. Stopa jest w nich prawie cały czas napięta i bardzo szybko się męczy.

Podeszwa powinna być także stosunkowo twarda, aby nie dokuczały nam nierówności na drodze. Każdy kamyczek, na jaki nadepniemy, odbije się na naszym kręgosłupie. Z drugiej strony musi też być wystarczająco elastyczna, aby dopasowała się do nogi. Zwróćmy także uwagę, czy wnętrze podeszwy wykonane jest ze skóry. Naturalne materiały będą lepsze na bardzo upalne dni. Sztuczne tworzywa mogą bowiem sprawiać, że stopa nadmiernie się poci.

Fason i jakość wykonania

Każda para butów powinna być porządnie wykonana. Dlatego przy zakupie sandałów zwróćmy uwagę na jakość wykonania. Paski powinny być dobrze przytwierdzone do podeszwy, aby się szybko nie urwały. Najlepszym materiałem na sandały jest skóra, chociaż obecnie znajdziemy w sklepach dużo porządnych sandałów z innych materiałów. A fason? Tutaj już mamy pełną dowolność. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czego dokładnie potrzebujemy? Czy chcemy kupić sandały sportowe idealne ba długie piesze wycieczki, czy eleganckie buty do sukienki.

Obecnie dużą popularnością cieszą się sandały na koturnie. Szczególnie często wybierają je niższe kobiety. Koturn jest bardzo wygodny i łatwiej w nim utrzymać równowagę, niż w przypadku wysokich, cienkich obcasów. Zarówno obcasy, jak i koturny znacznie wydłużają nogę i całą sylwetkę. Sandały z cienkimi paseczkami na szpilce to wersja bardzo wieczorowa, która idealnie sprawdzi się na większe wyjścia.

Szeroki wybór sandałów dotyczy także kolorów oraz wzorów. W sklepach znajdziemy całą gamę kolorystyczną. Od naturalnych barw, po szalone i bardziej odblaskowe odcienie. To, jaki fason i kolor wybierzemy zależy tylko od nas. Warto zatem zastanowić się, jakie mamy ubrania w szafie i dobrać sandały tak, aby pasowały do naszych ubrań. Jedno jest pewne, sandały powinny być wygodne niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy. Sandały oraz każde inne obuwie mają bowiem duży wpływ na to, jak funkcjonuje nasz kręgosłup. Dlatego pamiętajmy o tym przy zakupie kolejnej pary butów na sezon letni.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl