Śląskie Trendy

Jak nazwać drapacz chmur?

W Rybniku trwa konkurs na nazwę drapacza chmur, jaki powstanie w efekcie remontu reliktu PRL – dawnego budynku Komitetu Budownictwa Ogólnego.

Konkurs ogłoszony został na portalu Rybnik.com.pl i dotyczy wieżowca KBO, którego remont rozpoczął się kilka tygodni temu. We wrześniu kupił go Andrzej Kłosok, właściciel żorskiej firmy przewozowej.

Po zakończeniu dwuetapowego remontu budynku wybudowanego pod koniec lat 70. powstać ma oszklony drapacz chmur, o charakterze biurowo-usługowym.

 

KBOZgodnie z opisem, jaki znaleźć można na stronie pracowni architektonicznej TOPROJEKT, która na warsztat wzięła zaprojektowanie budynku (nosi on nazwę ’13 OMNITECH HOTEL), na parterze istniejącego obiektu będzie znajdować się hall wejściowy, lobby hotelowe z recepcją i lobby barem i powierzchnia handlowo-usługowa przeznaczona na wynajem. Hall wejściowy łączy ze sobą istniejący budynek i nowoprojektowany. Na parterze obiektu stanowiącego rozbudowę znajdować się będzie powierzchnia do wynajęcia z niezależnym wejściem od strony ul. Chwałowickiej. Na pierwszym piętrze nowej części projektuje się kuchnię oraz dużą przestrzeń wielofunkcyjną przeznaczoną dla 300 osób, z możliwością podziału na część restauracyjną i konferencyjną (możliwe różne konfiguracje sal konferencyjnych). Na tej kondygnacji nowy i istniejący obiekt połączone są kładką oraz korytarzem przeznaczonym dla pracowników. W istniejącym obiekcie na pierwszym piętrze znajdują się toalety ogólnodostępne, 4 gabinety oraz małe pomieszczenia magazynowe. Piętro 2 i 3 przeznaczone jest na pomieszczenia biurowe, częściowo pod wynajem, częściowo dla administracji hotelu. Zaprojektowano dodatkowe 2 windy od poziomu parteru do piętra 3. Na piętrach od 4 do 10 projektuje się pokoje hotelowe. Piętra 4-9 to pokoje standard, piętro 10 to pokoje superior i apartamenty. Razem 86 pokoi 2-osobowych z łazienkami.
Na poziomie -1 projektuje się pub „Piekiełko” z dwoma wejściami – przez hotel i niezależnym wejściem z zewnątrz budynku. W drugiej części piwnicy projektuje się basen i saunę z szatnią i natryskami.
Poziom -2 przeznaczono na pomieszczenia techniczne.

Dawne KBO jest budynkiem czternastkondygnacyjnym (2 kondygnacje podziemne i 12 – kondygnacji nadziemnych).

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750