Śląskie Trendy

Inwazja Sztukmistrzów 2019

W sobotę i niedzielę, 20 i 21 lipca w akrobaci, żonglerzy, tancerze ognia, iluzjoniści, artyści uliczni i inni artyści z kręgu tzw. nowego cyrku zamienią Park Powstańców Śląskich w Katowicach w plenerową arenę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


============Harmonogram wydarzeń============

godz. 12-16
Warsztaty cyrkowe dla dzieci

godz. 14
Fundacja Sztukmistrze [PL] – ZGUBOWISKO

godz. 15
Cichy Teatr [PL] – TOBI SHOW

Tobi to ekscentryczny klaun. Tobi to szalony mag, który podróżuj po świecie na jednokołowym rowerze . Wszystko co ma dla swoich widzów mieści w swojej czarodziejskiej walizce. Żongluje piłkami, maczugami a nawet nożami. Potrafi też wyczarować z kapelusza magiczną kulę i za sprawą swych zdolności zobaczyć naszą przyszłość.

godz. 16
Kacper Wydmański – Show [PL] – INCREDIBLE EQUILIBRIUM

Kacper Wydymański – performer, Iluzjonista, żongler. Potrafi zachować równowagę w sytuacjach wprost niewiarygodnych. Balansuje z kijami golfowymi na głowie, trzyma w zębach nóż, a na nożu szklane kieliszki, strzela biczami nie bijąc nikogo… żongluje ogniowymi rekwizytami podczas balansowania na konstrukcji rolla-bolla i wiele więcej.

godz. 17
Omnivolant [DE] – NAGETUSCH

Znana nam z lat ubiegłych grupa akrobatyczna Omnivolant tym razem przyjedzie z zabytkowym kamperem, który na naszych oczach przeistoczy się w cyrk pachnący watą cukrową i kawą.
Tajemniczy tytuł „Nagetush” to bezpośrednie nawiązanie do obecnego na rynku w czasach NRD producenta nadwozi przyczep kempingowych.

godz. 18
Cie Pol&Freddy [BE] – CIRQUE DEMOCRATIQUE DE LA BELGIQUE

Pokaz w wykonaniu trupy Pol & Freddy tj. Sander’a De Cuyper’a i Brama Dobbelaere’a z gościnnym udziałem Gaba Bondeweli’a z trupy ShakeThat. Artyści znają się od 20 lat, a swój cyrk demokratyczny założyli w 2006 roku. W swoim demokratycznym cyrku łączą żonglerkę, akrobację i absurdalny humor.

godz. 19
Sisus Sirkus [FIN] – MOSH SPLIT

Mosh Split – pełen humoru spektakl akrobatyczno-cyrkowy zbudowany wokół konstrukcji kratownicowej (wysokiej na prawie 10 metrów) i samochodu kempingowego pełnego zaskakujących postaci i nietuzinkowych pomysłów. Ich kostiumy wykonane są z… papieru toaletowego, a fryzurom nadaje się ostateczny kształt przy pomocy odkurzacza. Ten energiczny pokaz wymaga różnorodnych umiejętności cyrkowych, zarówno napowietrznych, jak
i naziemnych. Trapezy waszyngtońskie, moshing, taniec na skakankach, akrobatyka w parach, trapezy-huśtawki, szpagaty, energia grupy, humor i kobieca moc – z tego właśnie składa się Mosh Split. Finlandzka kompania cyrkowa SISUS została założona przez w 2014 roku przez 5 kobiet, absolwentek szkoły cyrkowej w Lahti. Grane od 2016 roku Show Mosh Split cieszy się największą popularnością spośród pokazów grupy.

godz. 19.45
Korowód do siedziby Katowice Miasto Ogrodów

godz. 20
Fundacja Sztukmistrze [PL] – GRADIENT

godz. 21
Korowód do Parku Powstańców Śląskich

godz. 21.15
Synergy Art [PL] – FIRESHOW HIGH LIFE

Kolektyw artystów zajmujących się pokazami ognia, światła, akrobatyki i pirotechniki. „High Life” to multidyscyplinarny pokaz fireshow z pirotechnicznym finałem, łączący sztukę manipulacji ogniem i sztuki cyrkowe. Oprócz ognia na pokazie można zobaczyć popisy szczudlarzy
i akrobatykę powietrzną, a także całą gamę efektów specjalny

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl