Śląskie Trendy

Inwazja Rocka Festiwal 2015

28. lutego  od godz. 19 w  katowickim Mega Clubie (Żelazna 15) na scenie pojawią się:  CREE / ZŁE PSY / PROLETARYAT / REBELIANCI / MEGACLUB KATOWICE.
CREE

Mottem zespołu Cree i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”
Zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla , Sylwestra Kramka oraz Adriana Fuchsa.
Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian.
Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. W tym samym roku zespół zadebiutował w Tychach,kolejne zaś lata poświęcił na tworzenie i doskonalenie swoich umiejętności. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Kolejnym wydarzeniem dla zespołu był , zarejestrowany przez TVP, koncert na,, FAMIE” w Świnoujściu.
Andrzej Nowak najbardziej barwna i kontrowersyjna postać wśród muzyków Polskich.
Kompozytor , aranżer , producent , wszechstronny mechanik samochodowy i motocyklowy. Motocyklista od urodzenia i hodowca psów , kolekcjoner, to tylko parę punktów , które dają mu ten tytuł.
Założyciel zespołów TSA i ZŁE PSY. Nagrał ponad 50 płyt z Polską i zagraniczną czołówką muzyków między innymi: Tadeusz Nalepa , Martyna Jakubowicz , Krzesimir Dębski , Leszek Winder , Mech , Piersi (najnowsza płyta) , SkyView, Band of Angel , Hungarica , Jan Borysewicz ( W hołdzie T. Nalepy) Zbigniew Hołdys (I Ching) itp.

www.cree.pl

Andrzej Nowak & Złe PSY

Andrzej Nowak najbardziej barwna i kontrowersyjna postać wśród muzyków Polskich.
Kompozytor , aranżer , producent , wszechstronny mechanik samochodowy i motocyklowy. Motocyklista od urodzenia i hodowca psów , kolekcjoner, to tylko parę punktów , które dają mu ten tytuł.
Założyciel zespołów TSA i ZŁE PSY. Nagrał ponad 50 płyt z Polską i zagraniczną czołówką muzyków między innymi: Tadeusz Nalepa , Martyna Jakubowicz , Krzesimir Dębski , Leszek Winder , Mech , Piersi (najnowsza płyta) , SkyView, Band of Angel , Hungarica , Jan Borysewicz ( W hołdzie T. Nalepy) Zbigniew Hołdys (I Ching) itp.

Zespół ZŁE PSY to rewelacyjny , pełen energii zespół koncertowy , grał między innymi z takimi sławami jak Guns N’ Roses , Uriah Heep , Budka Suflera , Hungarica – wspaniały koncert w Budapeszcie. Zespół Złe Psy stał się znany w Polsce, a jego twórczością zainteresowała się wytwórnia płytowa Metal Mind Productions, czego rezultatem było wydanie w 2002 roku pierwszego albumu zatytułowanego „Forever”. Po jej wydaniu zainteresowanie grupą wzrosło, a płyta znikała ze sklepów, otrzymując bardzo dobre
recenzje w fachowej prasie.
Druga płyta „Polska – Urodziłem się w Polsce” to wydarzenie na rynku muzycznym, płyta otrzymała znakomite recenzje między innymi 4,5 gwiazdki w Gazecie muzyczne Tylko Rock co daje najwyższą punktację jeżeli chodzi o Polskie zespoły. Nakład tej płyty zniknął z półek w tydzień.
Piosenka „Urodziłem się w Polsce” w jednych rozgłośniach zakazana w innych na pierwszych miejscach przebojów przez wiele tygodni. Nasz Polski Bokser Artur „Szpila” Szpilka zmienił całkowicie swój image wybierając tę piosenkę jako Hymn , który otwiera jego wszystkie walki!!! Koncerty Złych Psów są mocno widowiskowe, a sceniczny magnetyzm lidera to ogromny jego atut.

https://www.facebook.com/ZlePsy
www.zlepsy.pl

Proletaryat 

Zespół powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza „Oleya” Olejnika (ur. 11. 01. 1965r.; wokal), Dariusza „Kacpra” Kacprzaka (ur. 21. 04. 1967r.; gitara basowa) i Jarosława „Siemiona” Siemienowicza (ur. 26. 09. 1964r.; gitara). Pierwszym perkusistą formacji został Robert Szymański. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70 oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności. Pierwszy koncert odbył się w maju 1988 r. na jednym z lokalnych przeglądów. Wkrótce Proletaryat został zakwalifikowany do konkursu Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. W 1988 roku nagrane zostaje demo zatytułowane „Revolt”, które wyszło w niezależnej firmie Kaszana Warsaw Factory, a podobno nawet i za granicą. Wydawnictwo zainteresowało znanego realizatora dźwięku Andrzeja Puczyńskiego (ex-Exodus), skłaniając go do zaproponowania grupie rejestracji płyty. W trakcie sesji Proletaryat pojechał do Jarocina, skąd wywiózł nagrody publiczności i dziennikarzy. To był pierwszy Jarocin z nową nagroda jury, którą dostał Closterkeller, dlatego później pojawiły się delikatne spory na temat, kto tak naprawdę wygrał. Potem – zdaje się, że do ostatniego festiwalu, Proletaryat grał w Jarocinie jako gość. W 1999 r. ukazał się album 'Made In U.S.A.’, na którym zespół powrócił do punk rocka. W trakcie sesji nagraniowej z zespołem współpracował gitarzysta Ireneusz „Zuba” Zugaj (eks-Squaw). Zuba odszedł z zespołu w październiku 2003 roku.
Dyskografię Proletaryatu uzupełnia składanka 'The Best Of…’ wydana w 1997 r. z okazji dziesięciolecia grupy, zawierająca wybór najsłynniejszych utworów, uzupełnionych dwoma odrzutami z sesji Zuum (’U mnie dobrze’ i 'Nie w głowę’).
W listopadzie 2003 roku, z okazji 15-lecia zespołu, ukazał się absolutny unikat – reedycja płyty 'Revolt’. Na CD znalazły się utwory nagrane 14 lat temu, a także nigdzie nie publikowany materiał nagrany w ostatnim czasie. 'CD REVOLT’ wydany został własnym sumptem z ogromną pomocą przyjaciół i życzliwych ludzi, bez których projekt ten nigdy by się nie udał.
Obecny skład PROLETARYAT’u: Oley – wocal, Kacper – bas, Wiciu – gitara, Mały – bębny.

REBELIANCI

Lata 90-te. Grupa przyjaciół – muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka, takich jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Outlaws, dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat grając w składzie Manson Band: Dariusz „Goryś” Gorczyński, Grzegorz „Pauza” Woźniak, Jarosław „Chudy” Hermanowicz, Bogdan „Bobesz” Mróz oraz Bogdan „Boczek” Chojnowski zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach takich jak blues czy rock’n roll.
Z końcem roku 2012, wokalista Jan Szumlicz postanowił opuścić zespół. Jego miejsce zajął Michał Borowiec. Gruntownie wykształcony muzycznie wokalista, który jak pozostali członkowie zespołu jest zainspirowany muzyką southern rock. Jego talent, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte w różnych formacjach muzycznych wprowadziło do zespołu świeży powiew oraz podniosło poziom muzyczny kompozycji. Michał zajmuje się również managementem zespołu.
Zmieniła się również nazwa zespołu – Rebelianci – Southern Rock Group – rozpoczyna nowy rozdział swojego muzycznego życia i konsekwentnie kroczy ścieżką rock’n roll’a, grając wyłącznie autorski repertuar. Nasza muzyka najlepiej wypada na dużych plenerowych koncertach, gdzie w pełni można docenić rasowe brzmienie przesterowanych gitar, potężnego basu i mocno grającego serca perkusji. Melodyjne „piosenki drogi” tworzą niesamowity klimat mistycznej podróży przez amerykańskie południe. W prostych słowach opowiada o człowieku i jego marzeniach.
Rebelianci od wielu lat związani są z Krapkowickim Domem Kultury oraz studiem nagrań ” P.R.OJEKT „- Piotra Rudnera, gdzie odbywają się próby zespołu.
Rebelianci szykują się zarówno do letniego sezonu koncertowego na dużych scenach jak i do koncertów klubowych. Równocześnie trwa praca nad maxi singlem.
Jak co roku zagramy na zlotach motocyklowych organizowanych przez kluby HD, MC, FG – idealnie wpasowując się w motocyklowy świat, wyznający przecież podobne ideały.

Ceny biletów:
45 PLN (w przedsprzedaży) / 55 PLN (w dniu koncertu). Bilety dostępne na stronach Ticketpro.pl w stacjonarnych punktach sprzedaży EMPIK SATURN MEDIAMARKT

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl