Śląskie Trendy

Internauci wybrali baśniowe pejzaże

Obrazy Katarzyny Krauze-Romejko zdobyły największą liczbę głosów w konkursie online na najciekawszego artystę 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017. Artystka otrzymała 344 głosy na 1372 oddanych ogółem podczas plebiscytu od 1 czerwca do 16 września 2017 roku.

Katarzyna Krauze-Romejko (ur. 1975) jest lekarzem rodzinnym. Urodziła się i pracuje w Białymstoku, gdzie ukończyła Akademię Medyczną z tytułem doktora nauk medycznych.

Pierwsze próby malarskie podjęła 20 lat temu, jak wyjaśnia, zainspirowana płynnymi falistymi liniami, abstrakcyjną ornamentyką i pastelową kolorystyką secesji.

W swoich obrazach Katarzyna Krauze-Romejko przetwarza naturę, tworząc na jej tle baśniowe, surrealistyczne historie. Drzewa i łąki to dla niej tajemnicze mikrokosmosy przepełnione nieodgadnioną duchowością. W dekoracyjnie potraktowanych przestrzeniach artystka umieszcza wieloplanowe, feeryczne miasteczka, które są świadkami emocji i przeżyć ich równie niezwykłych mieszkańców.

Organizatorem Biennale Malarstwa Bielska Jesień jest Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej. W konkursie mogą uczestniczyć zarówno absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i osoby bez takiego wykształcenia, lecz wykazujące się aktywnością i dorobkiem twórczym. Na tegoroczną 43. edycję napłynęło blisko 3 tys. prac od 700 artystów z całej Polski.

Ideą organizatorów biennale jest upowszechnianie sztuki współczesnej, dlatego obrazy nadesłane na konkurs prezentowane są w Galerii wirtualnej na stronie www.bielskajesien.pl Drugim konkursem online – trwającym do 1 października br. – jest „Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017”. Oczekiwane są krótkie i trafne recenzje obrazów zgłoszonych do tegorocznej Bielskiej Jesieni. Regulamin konkursu dostępny jest na www.bielskajesien.pl

Wybory internautów są niezależne od werdyktu pięcioosobowego jury konkursu. Decyzję poznamy 9 listopada o godz. 17.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa finałowa potrwa od 10 listopada do 31 grudnia br.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl