Śląskie Trendy

II SIEMIANOWICKIE NOCNE MARKI

Już 29 października  wystartuje kolejny bieg organizowany przez MK team. II Siemianowickie Nocne Marki to impreza biegowa, która skierowana jest nie tylko do miłośników aktywnego spędzania czasu, ale także do tych, którzy lubią dobrze się bawić, a zamiast w sportowych, biegać w wymyślnych (strasznie fajnych) strojach. Nocne Marki bowiem, to bieg przebierańców.

W ubiegłym roku w zabawie wzięło udział blisko 500 osób (bieg główny) oraz 150 dzieci. W tym roku organizatorzy zwiększyli limit w biegu głównym do 600. I to nie wystarczyło. Siemianowice Śląskie odwiedzi 800 biegaczy, małych i dużych.

3

Nocne Marki będą trzecią imprezą, który MK team zorganizuje w swoim rodzinnym mieście, dlatego wsparcia udzielać będą Urząd Miasta Siemianowice Śląskie – honorowego patronatu udzielił prezydent Rafał Piech, a także Siemianowickie Centrum Kultury.

Wszyscy chętni do udziału będą mogli wybrać bieg na dwóch dystansach – 5 km lub 9 km. Dla tych, którzy wolą marsze z kijami, organizatorzy przewidzieli konkurencję Nordic Walking na dystansie 5 km.

Teren, po którym będą biegać uczestnicy ucieszy wszystkich, którym znudziło się bieganie po asfalcie. Trasa, przebiega bowiem przez siemianowicką bażantarnię, wzdłuż pola golfowego.
Nie zabraknie też halloweenowych akcentów, okolice 3 km wiodą tuż obok cmentarza, a każdy, pełny kilometr podświetlany będzie…..zniczami.

4

-Mamy nadzieję, że uczestnikom spodoba się tresa oraz atrakcje, które dla nich przygotowaliśmy. Miejsce jest świetne i idealnie sprawdza się do przeprowadzenia imprezy w takim klimacie, efekt potęguje fakt, że 29 października o 17:00 będzie już ciemno. Będzie się działo – zapewniają organizatorzy.

Organizatorzy jak zwykle nie zapomnieli o najmłodszych. Od godziny 13:00 odbywać się będą biegi na dystansach 200, 400 oraz 600 metrów. Każde dziecko otrzyma, pamiątkowy, odlewany medal a także będzie mogło wziąć udział w licznych zabawach z nagrodami.

Gościem specjalnym będzie Agnieszka Dygacz – siemianowiczanka, chodziarka sportowa, tegoroczna olimpijka z Rio.

nocna-koszulka

A o oprawę muzyczną zadbają bębniarze z Częstochowy – zespół A!Kuku

Szczegóły dotyczące zapisów:

strona organizatora – SPORT W WIELKIM MIEŚCIE – www.sportwwielkimmiescie.pl

link do wydarzenia na Facebooku – TUTAJ

O MK TEAM

MK team czyli Marek Witor oraz Klaudia Kapica to para, która na swoją markę pracuje intensywnie od 2014 roku.

Swój pierwszy bieg zorganizowali 6 grudnia tego samego roku. I Bieg Mikołajkowy, bo o nim mowa, przyciągnął tłumy. Od tego czasu każde kolejne zawody to nie tylko rekord frekwencji, ale także mnóstwo atrakcji, nagród oraz niepowtarzalna atmosfera, która sprawia, że MKteamowe eventy są tak wyjątkowe.

Ekipa MK team nie spoczywa na laurach. Po otrzymaniu nagrody od Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Rafała Piechy, za aktywizację społeczeństwa, organizatorzy wzięli udział w konkursie „Lider Animator-Obudź swoje ciało”, który przy wsparciu sponsora Coca-Cola Polska, ogłosiła fundacja Sport Support z Warszawy.

Dzięki swoim projektom – II Bieg Mikołajkowy oraz I Siemianowicki Bieg Świetlików, Markowi i Klaudii udało się dostać na elitarne szkolenia, a także otrzymać wsparcie techniczne i finansowe dla swojego eventu.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl