Śląskie Trendy

II Rybnicki Test Coopera

Rybnicka Grupa Biegowa „Pędzimy Razem” po raz drugi organizuje na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku TEST COOPERA. Wiosenna edycja Testu odbędzie się 20 czerwca, czyli tuż po zakończeniu treningów Akademii Biegania, start imprezy przewidziany jest na godzinę 16.00, a kolejny grupy będą startować mniej więcej co 20 minut i tak aż do 18.

Aby wziąć udział w Imprezie wystarczy strój sportowy, dokument tożsamości, a w przypadku osób małoletnich podpisana zgoda rodziców.
Udział w Imprezie oczywiście jest bezpłatny.
Impreza przeznaczona jest absolutnie dla WSZYSTKICH.

Organizator zapewnia dobrą atmosferę, profesjonalną organizację, certyfikat ukończenia Testu, napoje oraz możliwość sprawdzenia samego siebie.

Czym jest Test Coopera?

Test Coopera (czyt. test Kupera)
Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Rybnicka Grupa Biegowa zaprasza!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl