Śląskie Trendy

I Have a Dream w GTM

20 września ze sceny Gliwickiego Teatru Muzycznego popłyną dźwięki znanych hitów zespołu ABBA. Muzyka szwedzkiego zespołu będzie motywem przewodnim opartej na szekspirowskim „Śnie nocy letniej” spektaklu „I have a dream”.

Magnesem (ba, jeśli nie elektromagnesem), który przyciągnie widzów na ten spektakl jest muzyka bodaj najsłynniejszego szwedzkiego zespołu, ABBA. Jeśli dodać do tego komediowe pióro Szekspira, a dokładniej – jedno z jego największych dzieł, „Sen nocy letniej”, spodziewać się możemy prawdziwego oblężenia Gliwickiego Teatru Muzycznego. W tanecznym show „I Have a Dream” szekspirowska historia „wyśpiewana” zostanie takimi przebojami, jak „Mamma Mia”, „Take a Chance on Me”, „Honey, Honey”, „Thank You for the Music” czy tytułowy „I Have a Dream”.

A o czym ta opowieść? Dziś powiedzieć by można, że to doskonała komedia romantyczna, z elementami fantasy.

Tytułowy „Dream” to nic innego jak „Sen nocy letniej”, w którym losy dwóch par kochanków – Hermii zakochanej w Lizandrze oraz Heleny darzącej miłością Demetriusza, zakochanego, niestety, w Hermii – pod działaniem miłosnego czaru Puka komplikują się na tyle, by wyzwolić niebezpieczne siły drzemiące pod powierzchnią pozornie niewinnego lasu. Las ten jest domeną elfów – ich króla Oberona oraz królowej Tytanii – ale zabłąkują się do niego również ateńscy rzemieślnicy, pod wodzą sympatycznego Spodka przygotowujący przedstawienie teatralne. Wiele wysiłków czeka Puka i Oberona, by sen nie zamienił się w koszmar i by nad ranem zakochane pary przebudziły się we właściwych konfiguracjach – precyzuje Kinga Knapik z GTM.

A my – dla porządku, bo przecież każdy o tym wie – przypominamy, że przeboje ABBY doczekały się już jednego musicalu. Była to, oczywiście, „Mamma Mia”, która swoją premierę miała 6 kwietnia 1999 w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie. Szerszej publiczności musical znany jest z filmowej adaptacji, w której główne role zagrali Meryl Streep, Pierce Brosnan i Colin Firth. Dodajmy, że polska wersja tego musicalu będzie miała premierę w lutym 2015 roku w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl