Śląskie Trendy

I Bieg o Złotą Kaczkę

I Bieg o Złotą Kaczkę odbędzie się, rzecz jasna, w miejscu, w którym narodziła się legenda – na Zamku w Toszku. Zawodnicy wystartują 9 maja – dzieci o 10.00, a dorośli o 12.00.

W programie odbędą się biegi i nordic walking dla dzieci, młodzieży oraz dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, bieg i nordic walking dla dorosłych, niepełnosprawnych i służb mundurowych.
Została utworzona specjalna kategoria dla mieszkańców Gminy Toszek dla najszybszych i najstarszych mieszkańców Gminy Toszek (kobieta i mężczyzna w biegu i Nordic Walking) w biegu głównym.
Trasa biegu przebiega ulicami Toszka, ścieżkami parkowymi i drogami polnymi w kierunku wzgórza Sylwii. Dystans ok. 8km. Trasa urozmaicona podbiegami, nie posiada atestu PZLA, podłoże mieszane: asfalt, ścieżki parkowe, drogi polne.
W trakcie zawodów planujemy urozmaicić czas przybyłym zawodnikom, ich rodzinom i mieszkańcom poprzez zorganizowanie eventu na terenie naszego zamku. Będzie coś dla najmłodszych (gry i zabawy), pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz dynamiczny sztuk walki przeprowadzony przez żołnierzy z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic i wiele innych niespodzianek.
Regulamin i zapisy na stronie www.zamektoszek.eu w zakładce biegu
Biuro zawodów czynne od godz. 8.00 do 12.00.

Biegi dla dzieci od 10.00.
Zamknięcie list startowych biegów dla dzieci 9.30

Bieg główny o 13.00
Zamknięcie list startowych biegu głównego 12.00

Patronat honorowy: Burmistrz Toszka – Grzegorz Kupczyk
Ambasador biegu: Dariusz Strychalski – ultramaratończyk
Partnerzy biegu: 6 batalion powietrznodesantowy, Organizator IV Ogólnopolskiego Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów w Lisowicach.

c

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl