Śląskie Trendy

Historia rury oraz inne historie miłosne

W sobotę, 16 kwietnia o godz. 19 w bytomskiej galerii Kronika odbędzie się wernisaż wystawy instalacji autorstwa Bartosza Zaskórskiego „Historia rury”. Instalację oglądać można do 11 czerwca 2016.
  • kurator: Stanisław Ruksza

Historia rury to słuchowisko opowiadające o młodym artyście, który w wyniku przeżytego zawodu miłosnego postanowił zająć się sztuką konceptualną, skupiając się na zagadnieniu rur, a tym samym doprowadzając do tragedii.

Głos lektorki dobywa się z głośnika ukrytego we wnętrzu rury – obiektu stylizowanego na minimalistyczną rzeźbę, którą mógłby zbudować bohater opowieści.

Praca wchodzi w skład cyklu Historie miłosne realizowanego w latach 2014–2015, złożonego z obiektów, słuchowisk oraz filmów wideo. Historie miłosne to projekt, w którym śmiech, śmierć, przekaz ustny, dźwięki, sztuka, gips, drewno oraz rury zostają splecione w miłosnym uścisku, tworząc pozornie hermetyczną i niezrozumiałą wypowiedź będącą w rzeczywistości sabotażem stabilnego porządku galerii sztuki współczesnej.

Podczas otwarcia koncert: Wilhelm Bras.
Wstęp wolny!


Bartosz Zaskórski
(ur. 1987) – studiuje na ASP Katowice. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty. Pochodzi ze wsi Żytno. Lubi siadywać na górce.
W 2015 roku otrzymał Grand Prix Młode Wilki na Akademii Sztuki w Szczecinie. Wystawiał m.in w CSW Kronika w Bytomiu, BWA w Tarnowie i PGS w Sopocie.
http://bartoszzaskorski.blogspot.com

CSW Kronika
Rynek 26, 41-902 Bytom

Tagi:     ,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750