Śląskie Trendy

HALO!GEN w Starej Fabryce Drutu

HALO!GEN w Starej Fabryce Drutu, (ul Dubois 22 Gliwice), rozświetli się w piątek i w sobotę (17 i 18 kwietnia). W programie m.on. koncerty Fisz Emade Tworzywo i Goorala.

Program:
17.04.2015 (piątek) WSTĘP WOLNY
19.00 Vimeo Party: Teledyski, o których nie miałeś pojęcia, bo jesteś miły i dobrze uczesany.
20.00 Wystawa: Wielokrotna Ekspozycja – Ars Electronica Animation Festival on Tour

18.04.2015 (sobota):
20.00 Koncerty:
Fisz Emade Tworzywo
Gooral

BILETY(na 18.04): 30 PLN
Update (16.04) – bilety w przedsprzedaży już wyprzedane, zostanie niewielka pula do kupienia przed koncertami w sobotę.

przedsprzedaż: 25PLN
Bilety do nabycia (od 3 kwietnia):
w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul. Barlickiego 3 w godz: pon – pt 8.00 – 15.00,
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
Bar Harvis, ul. Bojkowska 6
Sklep Muzyczny Music Centrum Dworzec PKP Zabrze
W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.

www.fabrykadrutu.org.pl
www.facebook.com/starafabrykadrutu

KONCERTY:
Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale experymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.
Ich ostatnia płyta Mamut, wydana w 2014 roku to jedno z największych ich dokonań. Uznana przez wielu za płytę roku (np. Gazeta Wyborcza), została również nominowana do Fryderyków (rozdanie 23.04) w kategoriach: album roku elektronika/indie/alternatywa, teledysk roku – do utworu Pył, oraz utwór roku – Ślady.

Gooral
GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
Gooral zaczynał od występów solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach.
Dźwiękami Ethno Elektro, zainspirował się sam Jurek Owsiak, popychając Goorala do kolaboracji z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, przy stworzeniu widowiska live. Owocem, tego niecodziennego połączenia, jest wydane 4 grudnia DVD z zapisem całego wspólnego występu na Przystanku Woodstock przed kilkusettysięczną publicznością. W zeszłym roku Gooral powrócił z nową bardzo dobrą płytą: Better Place, pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem.

WYSTAWA:
Wielekrotna Ekspozycja – Ars Electronica Animation Festival on Tour

Ars Electronica Festival w Linzu to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych skupiających twórców posługujących się nowymi mediami, naukowców, medioznawców, edukatorów i socjologów . Od ponad trzydziestu lat Ars Electronica prezentuje trendy, technologie i sztukę określającą kierunki rozwoju nowych mediów.
Do tej pory były organizowane pokazy „kinowe” wybranych prac z festiwalu, natomiast w tym roku postanowiliśmy zaprezentować je symultanicznie w kilku miejscach w Starej Fabryce Drutu. Dzięki temu mamy możliwość pokazania prac które nie nadają się do pokazów „kinowych” a są niezmiernie ciekawe. Dzięki zaprezentowaniu sekcji filmowej Ars Electronica w przestrzeni Starej Fabryki Drutu w różnorodnych systemach prezentacji, widz otrzymuje zróżnicowane wrażenia, które ubogacają zarówno doświadczenie zbiorowego uczestnictwa, jak i jednostkowe wrażenia. Zróżnicowanie skali odbioru od quasi kinowej projekcji z widownią, przez publiczny odbiór w małej przestrzeni, aż do intymnego jednoosobowego doświadczenia, umożliwi wprowadzenie widza w różnorodne sytuacje narracyjne (całej instalacji), oraz relacje z pojedynczym dziełem filmowym.
Kuratorem wystawy jest Agnieszka Sysoł.

FILM:
Vimeo Party: Teledyski, o których nie miałeś pojęcia, bo jesteś miły i dobrze uczesany.

To już V edycja Vimeo Party na HALO!GENie! Autorski wybór najbardziej pojechanych teledysków, memów i animacji z sieci starannie dobrany przez Marcina Fischera, reżysera i pasjonata nowych mediów, zawsze cieszy się dużą popularnością.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl