Śląskie Trendy

Hałas Miasta vol. 5

Hałas Miasta to muzyczny puls Gliwic. Wsłuchaj się w tętno miasta i dopasuj do niego swój puls!

Ministerstwo Śledzia i Wódki, Wiewiórka na drzewie i Stowarzyszenie Cała Naprzód zapraszają na piątą edycję charytatywnego wydarzenia Hałas Miasta, która odbędzie się 1 lipca. Pierwsze edycje odbyły się w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Od dwóch lat Hałas Miasta wychodzi na ulice, by jeszcze lepiej poczuć tętno miasta i trafić do jego mieszkańców. Tak jak w latach ubiegłych gwarantujemy dużo dobrej, różnorodnej muzyki, radość płynącą z muzyki i wyśmienite towarzystwo. Za sprawą tego wydarzenia chcemy dać mieszkańcom dobrą rozrywkę, ale także promować lokalną kulturę i integrować naszą lokalną społeczność. Na koncercie plenerowym zagrają: Wiewiórka na drzewie, TotentON i Typy Typy oraz legenda reggae Konopians. Koncerty odbędą się na ul. Średniej w Gliwicach, koło Ministerstwa Śledzia i Wódki.

Hałas Miasta to nie tylko muzyka, wspaniali ludzie i dobra zabawa, to także pomoc potrzebującym. Po raz piąty Hałas Miasta zagra dla Ani Urban. Wstęp jest wolny, natomiast do każdego zakupionego w Ministerstwie napoju oraz jedzenia doliczona będzie złotówka, która zostanie przekazana na dalsze leczenie i poprawę komfortu życia małej Ani Urban. Będą też licytacje, zbiórka do puszek oraz stoisko z gadżetami i płytami Hałas Miasta – wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przekazane Ani Urban.

Aneczka Urban urodziła się 24 kwietnia 2008 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Jest niezwykle inteligentną dziewczynką, która pod względem psychicznym rozwija się bardzo dobrze. Obecnie jest pilną, bardzo lubiącą szkołę uczennicą trzeciej klasy. Pomimo swojej ciężkiej choroby i wielu przebytych operacji, jest wyjątkowo pogodna i potrafi znosić swoje cierpienia w cichości i z uśmiechem na ustach.

Aneczka w swoim krótkim życiu przeszła już 7 operacji, które umożliwiły jej na w miarę normalne życie. Większość z nich została wykonana za granicą, a koszty nie są refundowane przez NFZ. Niestety po ostatnich badaniach okazało się, że konieczna jest kolejna, pilna operacja. W kręgosłupie utworzyły się jamy wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym, które uszkadzają rdzeń kręgowy. Objawy schorzenia, które nieoperowane może doprowadzić do śmierci, z dnia na dzień się nasilają. Na dniach czeka ją następna kosztowna podróż „po zdrowie”.

Do poprawnego jej funkcjonowania potrzebne są też ortezy reciprokalne, które umożliwiają Ani stawianie kroków oraz jej pionizowanie, a także gorset niwelujący skoliozę. Wszystko to razem jest niezbędne do poprawnego rozwoju jej organów wewnętrznych (serca, nerek, układu pokarmowego, kręgosłupa) oraz wzmocnienia jej układu kostnego. Ze względu na rozwój Aneczki, bardzo drogie ortezy oraz gorset muszą być co pewien czas wymieniane na nowe.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl