Śląskie Trendy

Gwiazdy nad Dąbrową Górniczą – Dni Miasta

Trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae… z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia. Cleo, Natalia Nykiel, Andrzej Piaseczny i Varius Manx.

Scena Fabryki Pełnej Życia

26 MAJA (PIĄTEK)

18.00 Bass Tajpan & Bob One
Artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej, znany z solowej działalności, jak i wielu kolaboracji z polskim środowiskiem hip hopowym (współpracował m.in. z Gutkiem, Mustafarai, Miuoshem, czy Hemp Gru). Wykonawca muzyki z pogranicza reggae, dancehallu, hip-hopu i raggamuffin.

19.30 Łąki Łan
Zespół wyróżniający się na rodzimej scenie muzycznie niezwykłą taneczną ekspresją, kostiumami i niepowtarzalnym, słowiańsko-międzygalaktycznym brzmieniem. Muzykę charakteryzuje niezwykły groove i funkowo-elektroniczne melodie.

21.00 Sofa Surfers
Uważani za pionierów i najbardziej wpływowych artystów wiedeńskiej sceny elektronicznej. Austriacki kolektyw tworzący muzykę wymykającą się gatunkowym podziałom: dub, triphop, muzykę elektroniczną, ambient, breakbeat i acid-jazz.

27 MAJA (SOBOTA)

18.00 Jazzpospolita
Młody zespół na mapie polskiej alternatywy jazzowej. W ich muzyce ścierają się rock i jazz, siła i liryczność. Ta niezwykła fuzja nu-jazzu, elektroniki i zmysłu melodycznego dociera do fanów z kręgu indie, post-rocka czy po prostu ambitnego popu.

19.30 Smolik & Kev Fox
Smolik to polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Kev Fox to gitarzysta i wokalista związany dotąd z brytyjską sceną muzyczną, który od kilku lat zyskuje także sympatię polskich słuchaczy. Razem tworzą propozycję dla fanów alternatywy, nieutartych muzycznych ścieżek i dobrych piosenek z mocnymi gitarami.

21.00 Jimi Tenor & Kabu Kabu
Kabu to niezwykły projekt fińskiego multiinstrumentalisty i eksperymentatora, któremu towarzyszą muzycy z Nigerii. Tenor, wcześniej doceniany za znakomite nagrania elektroniczne, od niedawna stawiany jest przez krytyków w jednym rzędzie z takimi gigantami muzyki jak Sun Ra czy Frankiem Zappą. Łączą smooth funk, fusion, afro-kubańskie etno, ryzykowny jazz i szalony afrobeatowy groove.

Scena Park Hallera

27 MAJA (SOBOTA)

15.00 Koncert MOPT

17.00 KONCERT SOJKA BAND

19.00 ANDRZEJ PIASECZNY
Należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w muzyce pop. Charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem od lat jest jedną z czołowych postaci krajowej sceny muzycznej.

21.00 VARIUS MANX I KASIA STANKIEWICZ
Jedna z ikon polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał w Łodzi w 1990 roku, a jego frontmenem został Robert Janson. Nagrali wiele przebojów, m.in. „Piosenka księżycowa”, Zanim zrozumiesz” czy „Orła cień”, które do dzisiaj nucone są przez wiele osób.

23.00 POKAZ SPECJALNY

23.10 ZAKOŃCZENIE

28 MAJA (NIEDZIELA)

16.00 KONCERT DOTYK DŹWIĘKU

17.30 MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

19.00 CLEO
Wokalistka, autorka tekstów, malarka i projektantka. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. W 2013 roku wydała singiel „MY SŁOWIANIE” który stał się jednym z największych hitów radiowych.

20.30 NATALIA NYKIEL
Wokalistka, która bardzo mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Swoim debiutanckim albumem „Lupus Electro” zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę.

ATRAKCJE DODATKOWE
Szereg imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych w ramach Dni Dąbrowy Górniczej:

26 MAJA

16.30 SAMORZĄDOWY TURNIEJ BOWLINGOWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA
Miejsce: Kręgielnia „Nemo Wodny Świat”

16.30 OTWARTY TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA
Miejsce: Klub PKZ „Helikon” ul. Wojska Polskiego

27 MAJA

6.00 ZAWODY WĘDKARSKIE KÓŁ PZW O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA
Miejsce: Zbiornik „Pogoria I”

11.00 DĄBROWSKA MASA KRYTYCZNA
Start: Pałac Kultury Zagłębia

28 MAJA

9.00 CYKLICZNA IMPREZA BIEGOWA DLA AMATORÓW „CROSS BŁĘDOWA”
Miejsce: Eurocamping w Błędowie

9.00 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ AMATORÓW O PUCHAR PREZEYDENTA MIASTA
Miejsce: Stadion CSiR ul. M. Konopnickiej

10.00 KACPA CHALLENGE PIKNIK KOSZYKARSKI
Miejsce: Plac Wolności przed PKZ

10.00 REGATY ŻEGLARSKIE W KLASIE „OMEGA”O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA
Miejsce: Ośrodek TKŻ Tramp ul. Żeglarska Pogoria I

12.30 OTWARTY TURNIEJ BOWLINGOWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA
Miejsce: Kręgielnia „Nemo Wodny Park”

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl