Śląskie Trendy

Gliwice w krainie grawitacji

Eksperymenty związane z powietrzem i grawitacją dla młodych i starszych  czekają na gości, którzy odwiedzą Europę Centralną w najbliższy weekend.

Zajęcia są częścią większego projektu lotniczego, realizowanego m.in. we współpracy z Aeroklubem Gliwickim, który trwa na Pszczyńskiej 315 aż do ostatniego weekendu listopada. W tym czasie w Europie Centralnej przez cały czas można oglądać eksponaty związane z samolotami i ruchem w przestworzach. Od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00, w soboty od 9.00 do 21.00, a w niedzielę od 10.00 do 20.00, można zasiąść za sterami jednego z samolotów, m.in. Cessny 150 oraz PZL 104 Wilgi. Miłośnicy awiacji mogą także spotkać się ze specjalistami ze strefy spadochronowej Silesia, a za zakupy w Centrum wygrać lot śmigłowcem nad Gliwicami.

W sobotę 14 listopada Europa Centralna przygotowała także specjalne warsztaty, nie tylko z myślą o swoich najmłodszych gościach. Od godz. 12.00 do 18.00 będzie można poznać tajemnice grawitacji. Razem z doświadczonymi edukatorami czeka możliwość zbadania siły odśrodkowej, czy przekonania się o tym, dlaczego nie spadamy w dół jadąc górską kolejką „do góry nogami”. Do przestworzy zostaną zaproszeni z kolei goście, którzy odwiedzą gliwickie Centrum przy Pszczyńskiej w niedzielę. 15 września przygotowano tam serię eksperymentów związanych z powietrzem, zarówno z dziedziny fizyki oraz chemii. Właściwości powietrza, wpływ dwutlenku węgla i tajemnice wpływu powietrza na otaczającą rzeczywistość – to tylko kilka naukowych tajemnic, jakie uda się odkryć w trakcie specjalnych zajęć przygotowanych z myślą o całej rodzinie.

Przez cały weekend odbywają się również specjalne zajęcia modelarskie, a o godz. 17.00 startuje dyskoteka dla najmłodszych, czyli popularne mini disco. Warto pamiętać, że środa, 11 listopada, jest dniem wolnym od handlu. Tego dnia Europa Centralna będzie nieczynna, zaś swoją ofertę udostępni klientom jedynie Mc Drive przy wjeździe na Pszczyńską 315.

Z kolei we wtorek 17 listopada restauracja B-Man, na terenie Europy Centralnej, zaprasza na wyjątkowy stand-up. Zobaczymy w nim Marcina Zbigniewa Wojciecha, prezentującego fragment swojego nowego programu oraz gwiazdę wieczoru – popularnego komika Tomasza Jachimka z programem „JachiMECZ”. Jego stand-up ma obfitować w aluzje, inteligentne żarty, podteksty, a wszystko to okraszone piękną polszczyzną. Początek występu 17 listopada o godz. 21.00. Program przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Bilety kosztują 40 złotych.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl