Śląskie Trendy

Gliwiccy studenci poigrają

,,
3miejską Klucze do Miasta i imprezą Water Power w Marinie Gliwice, rozpoczyna się coroczne świętowanie gliwickich żaków. W imprezowaniu, które swój punkt kulminacyjny osiągnie w czwartek i piątek, udział wezmą m.in. zespoły Kabanos, Leniwiec, Hunter, Trzeci Wymiar i Grubson. Gwiazdą ostatniego dnia będzie IRA.

W niedzielę studenci zawalczą o Klucze do Miasta. Gra toczyć się będzie o wielką stawkę, bowiem bez Kluczy, jak wiadomo, nie rozpoczną się Igry. Tego samego dnia, o godz. 14.30 w gliwickim porcie Marina Gliwice zaprasza na Water Power, czyli wyścig wodnych śmigaczy. Jedynie fantazja studentów ogranicza wygląd i możliwości pływadeł, które ścigać się będą tego dnia po basenie portowym.

Z kolei w poniedziałek Igry skupią się wokół kabaretonu oraz jam session.W auli Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej o godzinie 17 zagoszczą zwycięzcy Przeglądu Kabaretów Politechnicznych – studencki kabaret Straszaki ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Po nich wystąpi rybnicka formacja – kabaret NOC. Wieczór zamknie występ POLIŻ Stand Up w składzie Mariusz KałamagaRobert Korólczyk oraz Marcin Zbigniew Wojciech. Wstęp z zaproszeniami, w które można się zaopatrzyć 6 i 7 maja od godziny 12:00 w Klubie Studenckim Spirala. UWAGA! Pierwszeństwo mają studenci – przy odbiorze należy okazać legitymację studencką Politechniki Śląskiej.

Drugim kulturalnym punktem tego dnia będzie otwarta impreza typu jam session w Klubie Studenckim Spirala, na której uzdolnieni muzycznie będą mogli pobawić się tworząc muzykę na żywo. Każdy jednak będzie mógł w towarzystwie znajomych miło spędzić czas przy kuflu piwa. Wieczór od godz. 22:00 poprowadzi dobrze znany studentom zespół Gotta Sugar?

We wtorek wieczorem rozpocznie się  wielkie grillowanie połączone z plenerowym pokazem filmów. Miejscem wydarzenia będzie teren za Domami Studenckimi Piast i Ziemowit. Wyświetlone zostaną filmy Kiler oraz O dwóch takich, co poszli w miasto.

Tego samego dnia, tradycyjnie już, odbędzie się Kłodnica Challenge przygotowana przez Akademicki Klub Turystyczny „Watra”. Od godziny 17.00 uczestnicy będą zmagali się z zadaniem przepłynięcia stu metrów kajakiem pod prąd Kłodnicy w jak najkrótszym czasie. Na zwycięzców będą czekały poza pucharem jak zwykle atrakcyjne nagrody, w tym letnie spływy kajakowe

W środę przyjdzie czas na sportowe wyzwania, których centrum będzie Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej.  Dla intelektualistów przygotowany został Igrowy Pionek

Czwartek to dzień, w którym studenci otrzymają symboliczne klucze do miasta, a korowód przebierańców przejdzie głównymi ulicami prowadząc studentów na lotnisko – miejsce największych igrowych wydarzeń, jakimi są koncerty. Tego dnia wystąpią zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich oraz zespoły: KabanosLeniwiec oraz HUNTER.

Zwieńczeniem Igrów będą piątkowe koncerty. Usłyszymy Trzeci WymiarGrubsona oraz IRA. Impreza potrwa aż do sobotniego poranka, kiedy zakończymy juwenalia tańcem do nieoficjalnego hymnu Igrów – „Tunak Tun Tun”.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl