Śląskie Trendy

Giełda Minerały Biżuteria

GeoExpo zaprasza wszystkich zainteresowanych na Giełdę Minerałów Skamieniałości i Biżuterii. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 października 2015 roku w Hali „Górnych Wałów” w Gliwicach. Wystawa to wspaniała możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, poszerzenia wiedzy o minerałach, kamieniach szlachetnych i skamieniałościach, a także ich zobaczenia. To również szansa na zakupienie niespotykanych nigdzie indziej ozdób do domu i uzupełnienie kolekcji o nowe eksponaty.

Oprócz minerałów i skamieniałości, swoje wyroby prezentować będą producenci biżuterii. Na wystawie odnaleźć można produkty wykonane ręcznie w pojedynczych egzemplarzach. W ramach giełdy dostępne będą piękne kolczyki, kolorowe naszyjniki, zawieszki, bransoletki, broszki i inną biżuterię. Wyroby biżuteryjne wykonane są między innymi ze srebra, bursztynu, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, korali, pereł, krzemienia pasiastego, ceramiki i kryształów Swarovskiego. Zwiedzający znajdą również artykuły z kamieni i muszli, lampy solne oraz akcesoria kolekcjonerskie. Wyroby prezentowane na giełdzie, są produktami artystycznymi i niepowtarzalnymi.

Tym razem, w ramach Giełdy zostały przygotowane dla zwiedzających dwie niezwykle ciekawe atrakcje. Po pierwsze, każdy zwiedzający będzie miał okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach płukania złota i dzięki temu przenieść się w czasie do okres gorączki złota na dzikim zachodzie. A po drugie, zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty produkcji biżuterii.

Każdy uczestnik warsztatów biżuteryjnych pod okiem dyplomowanej projektantki biżuterii oraz trenera będzie mógł zaprojektować oraz wykonać w trakcie dwugodzinnej sesji przedmiot jubilerski: broszę, kolczyki, wisiorek lub pierścień. Na warsztaty można przynieść własne kamienie, drewno, szkiełka i innych niebanalnych przedmioty, np. talizmany, które zostaną zamienione w biżuterię. Organizatorzy zapewniają potrzebne do realizacji narzędzia: piłki, pilniki, młoteczki, jak również grawerkę ręczną oraz spawarkę elektryczną do łączenia każdego rodzaju metalu, a także alpakę, miedź, narzędzia oraz ubiór ochronny. Zajęcia prowadzone są w 4 osobowych grupach, w cyklach dwu godzinnych.

Program warsztatów obejmuje:
1. Wprowadzenie – podstawowe techniki i narzędzia do realizacji biżuterii, BHP – metody projektowania i twórczej kreacji.
2. Realizację projektów w alpace, miedzi lub srebrze pod opieką projektantki-jubilera; dobór materiałów i techniki realizacji (blacha, drut, kamienie jubilerskie,); możliwość przyniesienia własnych kamieni, bibelotów i znalezisk, które przeprojektujemy na biżuterię; korzystanie z nowoczesnych technik pod okiem instruktora.
3. Sesję fotograficzną wykonanych prac, wernisaż na stronie internetowej.

Data: 17-18.10.2015
Godz. 10.00-18.00
Miejsce: Hala „Górnych Wałów”
Gliwice, ul. Górnych Wałów 29

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl