Śląskie Trendy

Fotograficzny Spacer po Mikołowie

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i mikołowska Miejska Placówka Muzealna zapraszają w niedzielę, 14 maja, na spacer fotograficzny po Mikołowie.

Od dwóch lat miłośnicy fotografii spacerują, wspólnie robiąc zdjęcia w Tychach. Pora ruszyć w okolicę! Spacer rozpocznie się o godz. 15.00 w Miejskiej Placówce Muzealnej (Mikołów, ul. Karola Miarki 15). Zobaczymy najbardziej znane miejsca w mieście i spenetrujemy urokliwe zakamarki. Przewodnikiem będzie Mariusz Dmetrecki – autor wielu publikacji o historii Mikołowa, działacz Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego i przewodnik PTTK, w 2014 wyróżniony tytułem Mikołowianina Roku.
Udział w spacerze jest bezpłatny, nie są wymagane żadne zapisy ani rezerwacje. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i poziomu fotograficznych umiejętności. Spacer to okazja do wykonania zdjęć, ale też do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Fotografie wykonane podczas tego spaceru, jak i innych, planowanych w tym roku, będzie można obejrzeć jesienią podczas slide show w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Swoje zdjęcia na pokaz będą mogli zgłaszać wszyscy uczestnicy tegorocznych spacerów TTF-u, nie tylko członkowie stowarzyszenia. To wyjątkowa szansa na skonfrontowanie różnych sposobów patrzenia na te same miejsca, a dla niektórych pierwsza okazja do publicznej prezentacji własnych zdjęć.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne to działające od czterech lat stowarzyszenie, skupiające zarówno zawodowych fotografów jak i amatorów. Regularnie organizuje pokazy zdjęć, wystawy, warsztaty i spacery fotograficzne.
Więcej informacji o TTF-ie na www.ttf.tychy.pl
Więcej informacji o Miejskiej Placówce Muzealnej na www.muzeum.mikolow.eu
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/137964210074627
Uwaga: dojazd do Mikołowa we własnym zakresie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl