Śląskie Trendy

Fotograficzne wspomnienie o Jerzym Lewczyńskim

 3 listopada, tuż po chwilach zadumy i refleksji na temat tych, którzy odeszli, w gliwickiej Stacji Artystycznej Rynek o godz. 19 w cyklu „Spotkania z Fotografią” będzie okazja, by wspomnieć Jerzego Lewczyńskiego.

– W tym roku odszedł od nas człowiek, który jest legendą polskiej fotografii – przypomina Marcin Górski, który poprowadzi spotkanie. – Żył między nami, tu właśnie obok, jeden z gigantów polskiej sztuki XX wieku, jeden z najwybitniejszych artystów, którzy mieszkali w naszym mieście. Fotografia jest wehikułem czasu, do którego właśnie wsiadł Pan Jerzy, zostanie tylko na zdjęciach. Fotografia jest też sztuką pamięci – zadbajmy – tu, w Gliwicach, by pamięć o Jerzym Lewczyńskim i jego sztuce, nie wyblakła i pożółkła a była źródłem dumy i nieustającej inspiracji dla kolejnych pokoleń.

W spotkaniu uczestniczyć będą:Prezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików – Katarzyna Łata-Wrona, były Prezes Okręgu Śląskiego ZPAF – Jakub Byrczek, Prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (oddział Katowice) – Jan Strządała, prowadzący spotkanie – Marcin Górski.

@Hydeparknews

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl