Śląskie Trendy

Fotograficzne ujęcie roku

Tyskie  Towarzystwo Fotograficzne wraz z końcem listopada zaprasza na  fotograficzne ujęcie roku 2018. Wernisaż odbędzie się 29 listopada o godz.19.00  w dolnym hallu Pasażu Kultury Andromeda.


Wystawa „2018” jest podsumowaniem roku widzianego oczami członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zobaczymy fotografię czarno-białą i kolorową, architekturę i makro, przyrodę i sport, reportaż i portret wykonane przez pasjonatów należących do stowarzyszenia. Każde zdjęcie jest przemyślane, oddaje zainteresowania i sposób patrzenia na świat fotografującego.

O swoim zdjęciu Marta Poloczek, autorka fotografii promującej wystawę, opowiada w nawiązaniu do swoich pasji: „Fotografia i morsowanie pojawiły się w moim życiu niemalże równocześnie i co tu dużo mówić, odmieniły je o 180 stopni. Stałam się morsem i fotografem amatorem uwieczniającym powiększająca się z tygodnia na tydzień grupkę zapaleńców”. Mówiąc o okolicznościach wykonania zdjęcia, członkini TTFu rozbiera na czynniki pierwsze zjawisko, które udało jej się sfotografować na Paprocanach. Zastanawiając się, co takiego jest w tych zimnych kąpielach, że zyskują coraz więcej zwolenników wspomina o poprawie zdrowia i odporności, ale i kwestiach psychiki – „przełamanie lęku przed zimną wodą, wyjście poza strefę komfortu nie tylko dodają nam w życiu odwagi, ale powodują, że jesteśmy szczęśliwsi, pozytywnie nastawieni i otwarci. Zresztą wystarczy popatrzeć na parę na zdjęciu”.

Po raz kolejny okazuje się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Czy tak będzie także w przypadku pozostałych 22 fotografii, które zobaczymy na wystawie? Jedno jest pewne – TTF po raz kolejny pokazuje swoją uniwersalność i różnorodne podejście do fotografii. Ponownie także pozwoli zabrać kawałek fotografowanej rzeczywistości do domu, ponieważ wystawie towarzyszy 16-stronicowy folder z wybranymi zdjęciami.

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały w Tychach.
Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.
Patronat: Tychy Press Photo.

Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2019 r.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do  TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy.

Zdjęcie promocyjne: Marta Poloczek/TTF

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl