Śląskie Trendy

Fizyczne eksperymenty w Europie Centralnej

Nie nie, dzieciaki, nie martwcie się, że ktoś zapomniał, że macie wakacje i zagania Was do nauki. To będzie naprawdę doskonała zabawa, której wy wystawicie najlepszą ocenę. W nadchodzący weekend, 2 i 3 sierpnia w Europie Centralnej na miłośników zabawy oraz eksperymentów czekają m.in. kołyska Newtona, symfonia dźwięków i krzywe zwierciadła.

 – Podczas cyku „Eksperymentarium” udowadniamy, że nauka może wciągać i fascynować, niezależnie od dyscypliny, jaką poznajemy – wyjaśnia Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Po sukcesie akcji z tajemnicami wnętrza człowieka tym razem zapraszamy do krainy eksperymentów i spotkań związanych ze światem fizyki. Chcemy pokazać, że ten przedmiot, który wielu z nas zapamiętało, jako trudny i skomplikowany, może tak naprawdę dobrze bawić i uczyć oraz angażować już od najmłodszych lat.

Eksperymentarium2

W sobotę i niedzielę będzie można w praktyce przekonać się o wielu fizycznych zjawiskach, jakie doświadczamy każdego dnia. Jak działają krzywe zwierciadła? Czym tak naprawdę jest kołyska Newtona? Na jakiej zasadzie działają urządzenia magnetyczne? To tylko niektóre z pytań, na jakie będziemy w stanie poznać odpowiedź 2 i 3 sierpnia w Europie Centralnej. Pod opieką doświadczonych animatorów-naukowców na poznanie będą czekały tajniki funkcjonowania i zastosowania peryskopów, które znamy z filmów o łodziach podwodnych; czy symfonia dźwięków. Spotkanie w gliwickim centrum będzie też praktyczną okazją do tego, aby przekonać się m.in. o zastosowaniu maszyn prostych w naszym codziennym życiu. Wszystkie naukowe pokazy odbywają się w godzinach 13:00-19:00. Udział w zajęciach i prezentacjach jest bezpłatny.

Eksperymentarium4

Dla miłośników dobrych filmów Europa Centralna przygotowała letnie kino samochodowe. Co czwartek wyświetlane są na wielkoformatowym ekranie o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych najlepsze światowe hity. – W czwartek 31 lipca czeka superprodukcja „Prometeusz” w reżyserii Ridleya Scotta – opowiada Mateusz Widuch, koordynator akcji. – Razem z Noomi Rapace, Michaelem Fassbenderem i Charlize Theron będziemy uczestniczyć w wyprawie wyprawę w poszukiwaniu początków ludzkości, aby ocalić ludzkość przed wyginięciem. Początek bezpłatnego seansu o godz. 21:00. Z kolei już  w sobotę 9 sierpnia rozpoczyna się akcja Europa Centralna Ekstremalnie. Podczas niej przez trzy weekendy drugiego miesiąca wakacji będzie można zażywać nietuzinkowych przeżyć związanych ze światem wody i powietrza w specjalnej plenerowej strefie ustawionej przed gliwickim centrum. 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl