Śląskie Trendy

Firma z Gliwic testuje rowery elektryczne dla listonoszy

Poczta Polska szykuje rewolucyjną zmianę. Prowadzi projekt „Elektromobilność”, przygotowujący do wprowadzenia „Stref Czystego Transportu”.  W ramach tych działań rozpoczęto testy pojazdów elektrycznych, do których wybrano między innymi rowery elektryczne marki Zasada Bikes. Rowery zasilane są bateriami firmy BMZ, która od 5 lat dostarcza rozwiązania w tym segmencie, dla największych dostawców usług pocztowych Europy zachodniej.


Rowery elektryczne doskonale sprawdzają się zarówno w miastach, jak i terenie. Pomagają przejechać sprawnie najtrudniejsze odcinki i znacząco zmniejszają wysiłek fizyczny. Testowe rowery elektryczne dla Poczty mają za zadanie ułatwić pracę listonoszy. Będą służyć do przewozu listów i mniejszych paczek, dając większy komfort pracy pocztowcom. Te żółte pojazdy z kilkoma bocznymi koszami na torby z przesyłkami, wyposażone odpowiednio do zimowej aury, eksploatowane będą przez najbliższe miesiące.

Przekazanie rowerów do testów nastąpi 21/01/2019 w placówce Poczty Polskiej, w Gliwicach.  Przekazywane rowery to specjalnie zaprojektowany model Nuntius 1.0 (z łacińskiego posłaniec, ten który zwiastuje) zasilane baterią PRECURSOR, dzięki której wysiłek związany z jazdą może zostać zredukowany nawet o 80 procent. To w znaczący stopniu zwiększa komfort wykonywanej pracy. Możliwy zasięg na jednym ładowaniu to nawet 150 km, uzależniony jest m.in. od wagi rowerzysty, pokonywanej trasy, ilości przewożonych przesyłek, a także od pojemności baterii, co pokazuje jak ważnym elementem całego systemu jest właśnie litowo-jonowy akumulator

Elektryczne rowery będą testowane w codziennej pracy przez listonoszy, a ich wynik pozwoli na dopasowanie roweru do wymagań listonoszy, tak aby finalny projekt roweru uwzględniał wszystkie ich potrzeby.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl