Śląskie Trendy

FESTIWAL WINTER REGGAE 2021 online

W najbliższą sobotę, 20 marca w CKS Mrowisko odbędzie się Festiwal Winter Reggea. W związku z obostrzeniami będzie transmitowany online. Start godz. 19.00. Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w naszym kraju (pierwsza edycja miała miejsce w roku 1985). Tegoroczny edycja z powodu pandemii odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności. Zeszłoroczna edycja także odbyła się online i cieszyła się bardzo dużą oglądalnością. W sobotnie wieczór zaprosimy publiczność z polski i całego świata przed ekrany telewizorów, monitorów czy telefonów komórkowych. Nowością będzie studio festiwalowe w którym będziemy gościć wykonawców występujących na scenie.


Na żywo zagrają:

Cała Góra Barwinków – najważniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki ska/reggae, ich korzenie siekają 1997 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta. Trzykrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock – w 2003, 2013 i 2018 roku oraz raz Heineken Opener Festiwalu 2007 w Gdyni. Na swoim koncie maja niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy). Wydali 6 płyt długogrających, ostatni album „Pop goes ska” w troku 2020 na płycie winylowej (kowery popowych artystów z lat 80-tych, m.in. Madonna, A-HA, w wersji ska), która od razu stała się „białym krukiem”. W serwisach streamingowych album jest bardzo popularny.

Dubska – to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej „dub ” i „ska”. W 2005 roku zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę pt. „Dubska”. W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP’kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji. 27.02.2021 zespół wyda nowy materiał pt. BDG ROOTS ROCKERS, który nagrał m.in. z gwiazdą hiphopu Biszem. Nagrania z tej płyty już goszczą na play listach radiowych.

Usłyszymy największe przeboje ale też premierowe utwory !

 

Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na stronie: www.facebook.com/winterreggae

Projekt finansowany z budżetu miasta Gliwice.

Partnerzy:

GTW Gliwice

Politechnika Śląska

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl