Śląskie Trendy

FESTIWAL WINTER REGGAE 2019

W sobotę, 16 marca 2019 w CKS Mrowisko, Klub Spirala (Gliwice, ul. Pszczyńska 85) odbędzie się znany i uznany Festiwal Winter Reggae 2017.


Bilety w przedsprzedaży: 40,00 zł w dniu koncertu: 50,00 zł.

Jeden z najstarszych festiwali w naszym kraju (pierwsza edycja miała miejsce w roku 1985) odkrywa karty – na dwóch scenach gliwickiego klubu Spirala, pojawią się najbardziej znani wykonawcy muzyki reggae i ska w kraju, nie zabraknie miejsca na młodych, którzy aspirują do bycia gwiazdą.

Ale muzyczne wrażenia to nie wszystko, przed koncertami publiczność zapozna się z z życiem w kolebce muzyki reggae – Jamajce. Seria unikatowych zdjęć z lat 2008 – 2019 i prelekcja przeniesie nas w cieplejsze rejony naszego globu.

Organizatorzy w tym roku powrócili do tradycji drugiej, soundsystemowej sceny.

Po raz pierwszy uruchomiony zostanie „live streaming” czyli bezpośrednia relacja z festiwalu, którą będzie można śledzić w mediach społecznościowych, pozwoli ona dotrzeć fanom z całego świata do Gliwic!

Program Festiwalu:

17:00 klub Spirala

„INNA JAMAICA” – SPOTKANIE Z MAKENEM

„Jamajka to niekończące się źródło inspiracji. Jest wielu ludzi, którzy jeżdżą tam dla białych plaż i słońca, ale to nie mój przypadek. Jamajka jest piękna, ale jej prawdziwym skarbem jest muzyka i kultura” – opowiada Mirosław „Maken” Dzięciołowski.  To kolekcjoner muzyki, dziennikarz, DJ, promotor, od ponad 30 lat związany z reggae i world music. Znany jest ze swojej audycji autorskiej „Strefa Dread”, nadawanej od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka, imprez Joint Venture Sound System, czy pracy przy Ostróda Reggae Festival. Na bogato ilustrowanym zdjęciami z lat 2008 – 2019 spotkaniu opowie o swoich podróżach na Jamajkę – również tej ostatniej, która odbyła się w styczniu bieżącego roku.

19:00 duża scena:

GANG BAWARII

Śląski zespół który szturmem wdarł się na sceny reggae w naszym kraju, prezentuje śląskie klimaty w połączeniu z muzyką karaibską!

CAŁA GÓRA BARWINKÓW

Jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ska w naszym kraju. Powstał w 1998 roku w Kłobucku. Ma na koncie 5 albumów . Najnowszy „Sposoby” ukazał  się wiosną 2018 roku.

CGB słynie z energetycznych koncertów, których w ciągu 20 lat swojego istnienia zagrali blisko tysiąc. Występowali na najważniejszych scenach w kraju i za granicą min. Przystanek Woodstock, Open’er Festival, czeski Rock For People czy This is Ska Festival w Niemczech.

DAMIAN SYJONFAM

Wokalista, który zdobył serca nie tylko fanów reggae, łagodne dźwięki i ciekawe teksty, sprawiają że każdy koncert to wydarzenie.  Wydał trzy płyty, najnowsza „Czuję że jestem” ukazała się latem 2018. Ale na koncercie usłyszymy utwory z każdego okresu działalności muzycznej Damiana. Muzyczna uczta, która pamięta się długo.

DUBSKA

Przedstawiciele reggae/dub w tym roku obchodzą dwudziestolecie, które będą świętować na najważniejszych scenach w kraju. Ekspresyjne męsko-damskie wokale, bujająca sekcja dęta i momentami mocne przesłanie to niewątpliwie atuty bydgoskiej grupy. W 2018 roku dydali dwupłytowy, przekrojowy album „Bajki i legendy”, który będą promować w Gliwicach.

TABU

Śląska grupa, która pierwsze kroki na scenie stawiała w 2003 roku. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża. Wydali pięć płyt, ostatnia „Sambal” ukazała się w lutym tego roku i album live z Przystanku Woodstock. To obecnie najpopularniejsza grupa reggae w Polsce.

20:00 mała scena

PABLO 27

Jeden z najlepszych selektorów muzycznych w naszym kraju, DJ Reggae i Dancehall od 1998r. Współzałożyciel Dancehall Masak-Rah, jednego z najważniejszych sounsystemów w naszym kraju.

Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na stronie: www.facebook.com/winterreggae

Partnerem Głównym festiwalu jest Miasto Gliwice.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750