Śląskie Trendy

Wibracje – Rodzinny Festiwal bliżej Śląska

Festiwal Wibracje z dalekich Mazur Garbatych przeniósł się pod Płock – do centralnej Polski. Dzięki temu mieszkańcy południowej Polski mają znacznie bliżej. A tegoroczny program Wibracji może kusić! Na scenie muzycznej wystąpi: Leszek Możdżer, Gooral&Paprodzad, ElBuho czy Laboratorium Pieśni. Z kolei wykłady poprowadzą: Wojciech Eichelberger, Beata Pawlikowska i dietetyk – Iwona Wierzbicka. Z dalekiej Azji, części zwanej Chakacją przyleci dr psychologii i praktykujący szaman – Valery Topoev.


Festiwal 𝐖𝐢𝐛𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 to pierwszy i największy rozwojowy festiwal w Polsce, którego intencją jest obudzenie Twojego potencjału.

Z pagórkowatych Mazur wydarzenie przeniosło się w sam środek Polski, czyli w okolice Płocka. Zapewne kojarzycie historię Znachora. Inspiracją dla autora książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, była prawdziwa postać wyjątkowo skutecznego uzdrowiciela, który przyjmował swoich pacjentów właśnie festiwalowej Osadzie Młynarza. 

Obszary

Organizatorzy domykają w tym roku ewolucję w festiwalowym programie, którą rozpoczęli 2 lata temu. Wszystkie wykłady i warsztaty będą odbywały się w strefach tematycznych. A tych ma być przynajmniej dziesięć, np. strefa: umysłu, ciało, sztuki, nauki i ekologii, zdrowia, sztuk wschodnich, ruchu oraz dźwięku.

To 6-dniowe wydarzenie łączy kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, ceremonie, koncerty polskich i zagranicznych artystów, koncerty muzyki relaksacyjnej (gongi, misy tybetańskie, kamertony), spektakle teatralne oraz strefę targową z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz zdrowym jedzeniem.

„W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki” – mówią organizatorzy Wibracji.

Tematy 

Tematy, które są podejmowane na festiwalu to: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, badania i odkrycia naukowe, które odsłaniają naturę rzeczywistości i nas samych, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców, pracowników naukowych, pasjonatów, osoby o ugruntowanej etyce i wiedzy.

Festiwal Wibracje – tegoroczny program

W szanownym gronie pedagogicznym zakontraktowanym na tegoroczną edycję festiwalu mamy m.in. Profesora Pawła Holasa, który tym razem opowie o tym jak zarządzać emocjami, a nie być zarządzanym przez nie. Dobre wieści są takie, że mimo trudności w podróżowaniu do Polski dla Rosjan przyjedzie z syberyjskiej Chakasji Walerij Topojew: doktor psychologii i jednocześnie praktykujący, uznany Szaman.

Jak co roku będzie Iwona Wierzbicka (dietetyka), z kolei po przerwie pojawi się kochany przez publiczność Kuba Babicki, będzie opowiadał o świadomości, genetyce i mechanice kwantowej. 

Strefa Tantry po ogromnym sukcesie w ubiegłym roku dalej rozwinie skrzydła – prowadzona pięknie przez siostry Hanię i Magdę Darmas.

Strefą Dom Dźwięku zaopiekuje się znany już festiwalowiczom Tomek Torres. Tamże obok różnorodnej muzyki relaksacyjnej, warsztatów pieśniarskich, bębniarskich, wybrzmiewać będą także wykłady poparte przykładami audio dotyczące różnic dźwięków analogowych i cyfrowych.

Zupełną nowością jest strefa sztuk wschodnich, którą opiekuje się Marcin Wojewoda. W niej obok Tao Yin i TaiChi będą także warsztaty Aikido oraz Kung Fu. Te ostatnie poprowadzi Łukasz Duszak, adept sławnego klasztoru Shaolin.

Również nowa strefa sztuki będzie miejsce prowadzenia zajęć teatralnych prowadzonych przez Teatr Akt, którego artyści zaprezentują także spektakl plenerowy. Waldek Borowski zaprezentuje swoje malarstwo i także poprowadzi warsztaty. A to wszystko dopiero początek. 

Medicine Music i światowa scena ethno elektroniki

Scena Waleriana zostanie wybudowana na wyspie, a na jej deskach line-up muzyczny na światowym poziomie: Laboratorium Pieśni, Gooral & Paprodziad, Evan Hatfield z USA grający muzykę elektroniczną jednocześnie grając na sitarze, Adrian Atma z Mystic Looping, Anna Sierpowska, która poprowadzi Ceremonię Otwarcia w duchu Movement Medicine. 

W 2023 roku festiwal Wibracje odwiedziło ponad 6000 osób. Sukces poprzednich edycji jest dowodem na to, że coraz więcej ludzi w Polsce jest zainteresowanych świadomym życiem w zgodzie ze sobą i naturą oraz tworzeniem świadomej społeczności, której esencją jest akceptacja, empatia i wzajemny szacunek. Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami znanego wynalazcy Nikoli Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”.

GDZIE I KIEDY:

  • 16–21 lipca 2024 (wtorek–niedziela) 
  • Radotki 1, Osada Młynarza

PROGRAM I BILETY:

www.wibracje.com.pl

https://www.facebook.com/wibracjefestiwalofficial

https://www.instagram.com/wibracje_festiwal

https://www.youtube.com/channel/UCnTqaiadOxBoOk8CRTYVP5g

Festiwal Wibracje – krótko 

Festiwal Wibracje chwali się, że jest największym festiwalem związanym holistycznym dbaniem o siebie i swoje otoczenie. Na tym 6-dniowym wydarzeniu czekać będą na Was liczne warsztaty, wykłady, strefy tematyczne (dla ciała, wiedzy, szamana), ogniska i przepyszne strefy jedzeniowe. A do tego klimatyczne koncerty i zabawa do rana. Jeśli idee ekologiczne, zdrowotne i tematy związane z samorozwojem są dla Was ważne, to w lipcu obierzcie koniecznie kierunek na Radotki.

Czego się nauczysz na Wibracjach

– jak dbać o swoje zdrowie holistycznie (Anna Krasucka, Joanna Ibisz, Iwona Wierzbicka)

– pogłębisz świadomość ciała (Anna Sierpowska, Iwona Olszowska)

– jak transformować lęk poprzez pracę z oddechem (Grzegorz Pawłowski)

– otworzysz się dzięki warsztatom muzycznym (Yael Deckelbaum, Jerzy „Słoma” Słomiński, Tomek Torres)

– dowiesz się o zagadkach w fizyce, matematyce (dr Tomasz Miller)

– zgłębisz wiedzę nt ekologii, szamanizmu

– pogłębisz relację ze sobą i z partnerem (Strefa Tantry)

Czego doświadczysz na własnej skórze

– niesamowitego poczucia wspólnoty

– magii koncertów pod gołym niebem i nad rzeką (Leszek Możdżer, Gooral & Paprodziad, El Buho, Laboratorium Pieśni)

– zrelaksujesz się od stóp do głów w leśnym spa i na plaży

– poszerzysz horyzonty

– naładujesz baterie na cały rok

– doświadczysz mocy empatii, uśmiechu i autentyczności

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl