Śląskie Trendy

Festiwal Teatralny dla Dzieci MASKARADA

Już po raz 12 zapraszamy najmłodszych widzów na Festiwal Teatralny dla Dzieci „MASKARADA”.Festiwal poprzez swoją coroczną obecność kształci przyszłych, świadomych odbiorców sztuki i uwrażliwia ich na działania artystyczne, zachęca, przyzwyczaja młodych uczestników do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Festiwal rozpocznie spektakl „Towarzystwo Pana Brzechwy” Teatru Groteska z Krakowa. Współczesna wersja przedstawienia, w którym wiele lat temu na scenach Teatru Młodego Widza i Groteski występował kilkunastoletni Roman Polański. Spektakl ten to barwna opowieść o Tomku Dropsie, który opuścił swych braci i założył własny, wędrowny teatr – najlepsze z możliwych przedstawienie do zaakcentowania rozpoczęcia Festiwalu Teatralnego dla Dzieci!
Przed prezentacjami i po ich zakończeniu, nastrój teatralnego święta podtrzymywać będą aktorzy przebrani w barwne, teatralne stroje, którzy przeprowadzą artystyczne akcje happeningowe. Holle Beceku zostaną udekorowane instalacjami balonowymi, co stworzy odpowiednią festiwalową atmosferę i zadziała w pozytywny sposób na uczestników Festiwalu.
Spektakle festiwalowe adresowane są do dzieci przedszkolnych i dzieci szkolnych, w wieku od 4 do 12 lat. W związku z Festiwalem, po spektaklach, planowane jest również zorganizowanie warsztatów teatralnych dla nauczycieli.
W planie:
23 listopada, godz. 17.00
Uroczysta, otwierająca tegoroczną edycję festiwalu Scena Familijna i „Towarzystwo Pana Brzechwy”Teatr Groteska z Krakowa
24 listopada,
godz.8.30 -„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”, Teatr Moich Marzeń z Chorzowa
(dla przedszkolaków i uczniów klas od 1-3)
godz. 10.30 i 12.00 „Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga”, na motywach powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”, Teatr Moich Marzeń z Chorzowa
(dla uczniów klas od 1-6)
25 listopada
godz. 9.00 i 10.30 -„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”, Teatr Moich Marzeń z Chorzowa
(dla przedszkolaków i uczniów klas od 1-3)
26 listopada
godz. 9.00 i 10.30 –„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”, Teatr Moich Marzeń z Chorzowa
(dla przedszkolaków i uczniów klas od 1-3)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl