Śląskie Trendy

Festiwal Świadomych Rodziców i Silesia Bazaar – coraz bliżej

Magazyn oMatko! oraz SILESIA BAZAAR zapraszają na pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców połączony z targami mody i dizajnu dla dzieci.

23 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców. Na dzieci i rodziców czeka szereg ciekawych atrakcji.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie świadomego rodzicielstwa – idei, według której rodzice dostrzegają swoją silną rolę w procesie wychowania dziecka, więc starają się, aby dla swojej rodziny wybierać to, co dobre i mądrze decydować o wszystkim, co ma wpływ na rozwój ich pociech. Na Festiwal Świadomych Rodziców złożą się cztery elementy: ciekawe spotkania z ekspertami, kreatywne warsztaty dla dzieci, targi mody i dizajnu dziecięcego oraz strefa Gastro.

Spotkania z ekspertami będą miały postać prelekcji, spotkań i warsztatów. O dobór tematów i zaproszenie gości zadbał oMatko! Magazyn Świadomych Rodziców. W ramach tej części wydarzenia poruszony zostanie szereg zagadnień związanych ze współczesnym rodzicielstwem – od problemu dbania o skórę mamy podczas ciąży, przez dbanie o higienę jamy ustnej, poprzez praktyczne porady, jak prowadzić własny biznes. Podczas Festiwalu odbędzie się równieżspotkanie autorskie z Katarzyną Burzyńską – Sychowicz poświęcone książce „Bez cukru– #kasiuniagotuje”.

Ponieważ Festiwal dedykowany jest całym rodzinom, dla młodszych odbiorców przygotowano aż 10 stanowisk warsztatowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach matematycznych, artystycznych – muzycznych i modowych. Nie zabranie warsztatów z wykorzystaniem klocków lego, czy warsztatów kulinarnych.

Targi niezależnej mody i dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids w ramach Festiwalu odbędą się już po raz czwarty. To popularne wśród rodziców wydarzenie dedykowane polskim, niezależnym producentom odzieży, dodatków, akcesoriów i zabawek. Swoją obecność potwierdziło ponad 100 różnych firm z całej Polski.

Prócz zakupów modowych i zabawkowych będzie można skosztować pysznego jedzenia ze śląskich lokali gastronomicznych. Sushi, pyszne ciasta, aromatyczna kawa oraz specjalne menu dla najmłodszych sprawią sprawią, że festiwalowa Gastro strefa będzie idealnym miejscem na ciekawy, niedzielny obiad.

Festiwal Świadomych Rodziców powstał z inicjatywy organizatorów cyklu targów SILESIA BAZAAR – Magdy Giertugi i Piotra Kalisza z Fundacji Colors of Silesia oraz Anny Meres, redaktor naczelnej magazynu oMatko!
Wydarzenie trwa od 10:00 do 17:00. Obowiązuje bilet wstępu w cenie 5 zł dla osób od 15 do 65 roku życia. Dla rodzin (rodzicie i dziecko/dzieci) przygotowano bilet rodzinny w cenie 8 zł. Osoby do 15 i po 65 roku życia mają wstęp wolny. Zapraszamy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl