Śląskie Trendy

Festiwal niezależnej mody i dizajnu dziecięcego

Przed nami szósta edycja największych na Śląsku targów niezależnej mody i dizajnu Silesia Bazaar Kids. Już 15 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, na 4 tys. m kw. stanie ponad 120 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów.

Aktywności dla dzieci

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości. Dzieci będą miały możliwość wziąć udział w rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami LEGO®, które poprowadzi Edukido, a dla planszówkowych maniaków rajem będzie stanowisko Zgranej Rodziny – tak wielu najnowszych gier w jednym miejscu jeszcze nie było. Spotkanie z ekologią zapewni Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka, a Fabryka Młodych Talentów wyłoni prawdziwe muzyczne talenty. Ponadto zajęcia programowania, szybkiego czytania, teatralne, taneczne, studia fotograficzne, w których dzieci będą mogły poczuć się jak na prawdziwej sesji zdjęciowej i wiele innych.

Strefa prelekcji i warsztatów dla rodziców

Nie zapominamy o dorosłych. Z myślą o nich przygotowaliśmy konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia, wychowania czy bezpieczeństwa dzieci. Psycholog Iwona Hildebrandt z Pracowni Psychologicznej „Twój Balans” opowie o dziecięcych uzależnieniach od używek i… komputerów, Wioletta Pszenniak-Cołta z Ludzkiego Rodzica zdradzi, co zrobić, by dziecko spokojnie przesypiało noce i jak radzić sobie ze złością (zarówno dziecka, jak i swoją!), doula Katarzyna Franke poprowadzi warsztaty chustonoszenia, dietetyk Ewelina Ozimek doradzi co robić, by „niejadek zjadł obiadek”, a Ewa Bensz-Smagała z LuckyMind.pl zdradzi tajniki szybkiego zapamiętywania.

Integrujemy i pomagamy

Szósta edycja Silesia Bazaar Kids będzie wyjątkowa również z powodu programu skierowanego do osób niepełnosprawnych. Planowane są spotkania ze specjalistami, przedstawienia, w których aktorami będą osoby niepełnosprawne oraz warsztaty specjalistyczne. Chcemy, aby rodziny, w których występują różnego typu dysfunkcje, miały możliwość wzięcia udziału w tak dużym przedsięwzięciu ze świadomością, że są w dobrym miejscu i we właściwym czasie. Specjalne udogodnienia dla niepełnosprawnych w MCK z pewnością w tym pomogą.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Godziny: 10.00-17.00
Wstęp: bilet normalny – 10 zł, bilet rodzinny (rodzice + dzieci lub dziadkowie + wnuki) – 15 zł, osoby do 15 r.ż. i po 65 r.ż., a także niepełnosprawne – wstęp darmowy.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na: facebook.com/silesiabazaar.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl