Śląskie Trendy

Festiwal Muzyki Celtyckiej na Zamku

Przed nami XII edycja Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” 2014. Podczas trzydniowej imprezy (od piątku do niedzieli) organizatorzy przewidzieli m.in. koncerty, warsztaty oraz jarmark celtycki. Zapraszamy!

Dla fanów muzyki celtyckiej organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na scenie głównej zagrają zespoły z całej Europy. Wystapią między innymi: Beltaine, Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski oraz zagraniczni goście: Tim O’Connor & Paul Daly (Wielka Brytania), Guichen Brothers (Francja), Bags of Rock (Szkocja).
W piątek 22 sierpnia na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie, rozpocznie się inauguracja Festiwalu. O godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy „ Z Polski na wyspy zielone”. Na małej scenie od godz. 19.30  wystąpią Tim O’Connor & Paul Daly, Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski oraz Guichen Brothers.
W sobotę 23 sierpnia na dużej scenie na Podzamczu odbędą się koncerty. Od godz. 17.00 wystąpią: Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski, Tim O’Connor & Paul Daly, Balzinga, Bags of Rock  Pomiędzy koncertami zatańczy zespół Démáirt z Czech oraz zespół Galway.
24 sierpnia na poddaszu będzińskiego Ośrodka Kultury o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie „Galeony Baśni”, które poprowadzi Edyta Ślączka Poskrobko „Szanta” /http://opowiescibajarki.blogspot.com/.Niedzielny koncert rozpocznie zespół Shandon Bells, Macalla Trio, Beltaine & Glendalough oraz Guichen Brothers. Tańczyć będą: Eibleann i Galway.
Będzie również okazja, by samemu spróbować gry na różnych instrumentach. W sobotę 23 sierpnia odbędą się warsztaty z tańca bretońskiego i irlandzkiego, warsztaty kaligrafii celtyckiej oraz warsztaty fletowe. Podczas niedzielnych warsztatów uczestnicy mogą nauczyć się podstawowych kroków z tańca szkockiego, irlandzkiego tańca ceili oraz uczetsniczyć w warsztatach gitarowych i z akwareli.
Po raz pierwszy festiwalowi towarzyszyć będzie jarmark celtycki. Na wzgórzu zamkowym artyści i kupcy prezentować będą wyroby z rękodzieła i rzemiosła arystycznego związane z kulturą celtycką  oraz  ludową.
Szczegółowe informacje wraz z programem Festiwalu dostępne są na stronie: www.zamekfestival.pl

celtyki_www

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl