Śląskie Trendy

Festiwal „Around the Rock”

Festiwal Muzyki Niemechanicznej „Around the Rock” rozpocznie się 14 czerwca w Parku im. Piotra Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Usłyszymy m.in. zespoły TABU, KSU i COMA. Start godz. 14. Wstęp: 10zł

Festiwal „Around the Rock” powstał w 2003 roku, jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym imprezy jest  Grzegorz Wolny, lider czerwieńskiej kapeli „Popiół”.  W pierwszym festiwalu brało udział około 500 osób a głównymi gwiazdami były okoliczne bardziej znane zespoły.

aroundtherock

Z założenia miał to być festiwal promujący lokalne zespoły muzyczne, dający możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Jednak z każdą edycją przeradza się w imprezę o coraz większym zasięgu. Festiwal nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki, ale jest otwarty na niemal wszystkie współczesne nurty muzyki rockowej a także punkrockowej, regeaowej. „Around The Rock” adresowany jest do mieszkańców całej Polski oraz zagranicy bez ograniczeń wiekowych. Daje możliwość spotkań, wymiany doświadczeń i własnej prezentacji. Wyłania najciekawszych wykonawców poprzez obecne na imprezie media oraz jury składające się z wybitnych instrumentalistów, recenzentów muzycznych, prezenterów rozgłośni radiowych którymi do tej pory byli między innymi: Marek Wiernik , Adam Dobrzyński, Jacek Caba,  Michał Kirmuć Robert Zawieja itd.

Nagrodami dla laureatów festiwalu są godziny nagrań w studiunagrody pieniężne,produkcja teledysku, warsztaty z emisji głosuruchu i komunikacji scenicznej,warsztaty muzyczne – gitara, perkusjainstrumenty klawiszowe, oprócz nagród głównych każdy z zespołów zostaje promowany przez materiały fonograficzne Miejskiego Ośrodka Kultury.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl