Śląskie Trendy

Fest Czorny Weekend w Galerii Katowickiej

Galeria Katowicka, która – czerpiąc z lokalnej tradycji – zaprosi mieszkańców Śląska do świętowania Black Friday po swojemu. W dniach 23-24 listopada odbędzie się tu śląska odmiana Czarnego Piątku – Czorny Piontek, a dokładniej Fest Czorny Weekend. Zostanie on symbolicznie zainaugurowany przemarszem śląskiej orkiestry ulicami miasta. Galeria Katowicka przez dwa kolejne dni stanie się prawdziwą ,,kopalnią’’ przecen i charakterystycznych, niezapomnianych atrakcji.

 


Wydawać by się mogło, że pomiędzy lokalnością a globalizmem nie można postawić znaku równości. Jednak już w ubiegłym roku Galeria Katowicka udowodniła, że to możliwe, a nawet więcej – że ma to sens, a mieszkańcy kochają takie „eksperymenty”, gdzie lokalność styka się z pierwiastkiem międzynarodowym. Czego w tym roku można spodziewać się w Fest Czorny Weekend?

 

Zespół regionalny i orkiestra na start

 

W piątek 23 listopada o godzinie 12:00, spod Teatru Śląskiego wyruszy rozśpiewany i roztańczony korowód. Grupa gryfnych frelek i karlusów w oryginalnych śląskich strojach uda się pod Galerię Katowicką, aby razem z orkiestrą dać koncert śląskich przebojów. Ponowną szansą do posłuchania m.in. ,,Karliku, Karliku’’ będzie występ zespołu zaplanowany na godzinę 14:00 w przestrzeni Galerii.

Gnej po rabaty!

Fest Czorny Weekend to przede wszystkim wielkie szaleństwo zakupów – o to zadbali najemcy Galerii Katowickiej, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali upusty aż do 70%, rabaty i niespodzianki. Dodatkowo, przez cały czas trwania akcji, w specjalnie przygotowanej strefie odpoczynku, na każdego Klienta czekać będzie darmowy czorny jak wongiel kafyj i krepel z niecodziennym czornym lukrem. Nabranie sił będzie potrzebne, by ,,fedrować’’ po sklepach w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert i rabatów. W czasie Fest Czornego Weekendu klienci, którzy zrobią zakupy o minimalnej wartości 100 złotych, będą mogli odebrać designerską poduszkę z grafiką przedstawiającą jedną z ikon architektury Katowic. Informacji o rabatach będą udzielały ubrane w ludowy strój hostessy, które poczęstują klientów czornymi cukierkami. Dodatkowo, w piątek, wydarzenie będzie prowadzone przez znanego, rodowitego Ślązaka Grzegorza Stasiaka.

W ubiegłym roku nasz Czorny Piontek cieszył się ogromną popularnością, otrzymał nawet najbardziej prestiżowe nagrody branżowe. Jednak najważniejszym sukcesem było docenienie nas przez Ślązaków, którzy pokochali Black Friday w naszym lokalnym wydaniu. Dlatego także i ten Fest Czorny Weekend upłynie nam pod znakiem świetnych zakupów i zabawy w śląskim stylu – mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

 

HARMONOGRAM FEST CZORNEGO WEEKENDU W GALERII KATOWICKIEJ:

Piątek 23.11.2018

11.00-19.00 Designerskie, nawiązujące do miejskiego klimatu czorne poduszki z katowickimi obiektami – ikonami do odbioru za zakupy za min. 100zł (na dwóch paragonach)
11.00-20.00 Ulotka akcji i śląski, słodki upominek wręczany przez hostessy w regionalnych strojach
12.00-12.20 Oficjalna inauguracja Fest Czornego Weekendu! Muzyczne widowisko w regionalnym stylu
12.00-21.00 Dla klientów – darmowy czorny jak wongiel kafyj i krepel z niecodziennym czornym lukrem  – do odebrania w strefie odpoczynku obok RTV EURO AGD
14.00-14.20 Występ zespołu ludowego, umilającego klientom czas spędzony w Black Kawiarence.

Sobota 24.11.2018

11.00-19.00 Designerskie, nawiązujące do miejskiego klimatu czorne poduszki z katowickimi obiektami – ikonami do odbioru za zakupy za min. 100zł (na dwóch paragonach)
11.00-20.00 Ulotka akcji i śląski, słodki upominek wręczany przez hostessy w regionalnych strojach
12.00-21.00 Dla klientów – darmowy czorny jak wongiel kafyj i krepel z niecodziennym czornym lukrem – do odebrania w strefie odpoczynku obok RTV EURO AGD.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl