Śląskie Trendy

Eskalator w Sosnowcu. Zagrają gwiazdy

Gwiazdy: Donatan i Cleo, Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży i Marta Bijan. Miejsce: Stadion Ludowy Sosnowiec, ul. Kresowa 1, Termin: 8 sierpnia, godz: 18. Tak w kilku punktach opisać można to, co dziać się będzie podczas sosnowieckiej edycjo Eskalatora – wielkiego koncertu przygotowanego z myślą o słuchaczach Radia Eska.

Jeszcze w te wakacje czeka nas niezwykły koncert w Sosnowcu. Po raz kolejny w mieście odbędzie Eskalator. Na scenie zobaczymy gwiazdy znane z anteny radia Eska. Tylko u nas poznacie wszystkich artystów, którzy już w sierpniu zakręcą Sosnowcem.
Eskalator, to wakacyjny projekt radia Eska nacechowany wyłącznie pozytywnymi emocjami. W tym roku do Sosnowca wkracza po raz czwarty. – Autorski program koncertu zagwarantuje doskonałą mieszankę: muzyki na wysokim poziomie oraz dużą dawką wspaniałych nagród, które zostaną rozdane zebranym przed sceną setkom fanów dobrej zabawy, zawsze profesjonalne prowadzenie przez konferansjerów radia Eska oraz scena i nagłośnienie na światowym poziomie – mówią przedstawiciele radia.
W tym roku Eskalator 2014 odbędzie się na Kresowej przy Stadionie Ludowym, już 8 sierpnia. Na scenie zobaczymy :

Marta Bijan
Ma 18 lat i pochodzi z Sosnowca. Śpiew to całe jej życie. Już jako czterolatka występowała w konkursach wokalnych, później śpiewała w szkolnym zespole Mini-Babki oraz regularnie uczęszczała na zajęcia z nauki gry na pianinie. Za największy sukces i radość uważa ogromną oglądalność i słuchalność jej autorskich utworów na YouTube. Dodatkowo pisze teksty piosenek oraz wiersze.

Dawid Kwiatkowski
29 października 2013 roku został nagrodzony dwiema statuetkami w kategoriach “Modny Debiut ESKA.pl” oraz “Odkrycie Roku” podczas gali Glam Awards 2013 zorganizowanej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. 19 listopada tego samego roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany 9893 , wyprodukowany przez Pawła Gawlika. Nagrania wydała wytwórnia płytowa My Music. Materiał zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy przebojów (OLiS). 28 maja ukazał się drugi album artysty, zatytułowany 9893 Akustycznie, zawierający utwory z debiutanckiego wydawnictwa, w zupełnie nowych, akustycznych aranżacjach.

Grzegorz Hyży
Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął… przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Od tego momentu podążał jasno określoną drogą, gdzie nie ma już mowy o przypadkach. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Czy kariera rozpoczęta od zdobycia popularności w telewizyjnym show ma rację bytu? Album „Z całych sił” jest dowodem na to, że Hyży wiedział jak wykorzystać swoją szansę.

Donatan & Cleo
Donatan, polski muzyk, producent muzyczny i inżynier dźwięku. Wraz z Teką współtworzy duet producencki RafPak. Produkcją muzyki zajmuje się od 2002 roku, zadebiutował na płycie Brudne Południe wydanej w 2007 roku. Kolejnymi produkcjami były płyty 2cztery7, Gurala oraz Mesa. W latach późniejszych współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: PIH, Pyskaty, Chada, WdoWa, Pezet, Małolat, Paluch, Sheller, Massey, Waldemar Kasta czy Onar. Jego muzyka komponowana jest w charakterystycznym stylu opartym na partiach całościowo granych lub rzadko przeplatanych z samplami. W 2012 roku został sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu 20 najlepszych polskich producentów hip-hopowych według czasopisma Machina.
Cleo – “Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem” wokalistka, autorka tekstów, malarka, kobieta wielu talentów. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill. Związana ze środowiskiem hip – hopowym. Nagrywała między innymi z WSRH, Pezetem, Onarem, Pihem, grupą Endefis, RY23. Od 2013 roku współpracuje z Donatanem nagrywając wspólny projekt.

eskalator

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl