Śląskie Trendy

Erith w Preparze

W czwartek 24 marca o godzinie 22:00 w klubie Prepar (ul. Mariacka 31, Katowice) usłyszeć będzie można magiczny głos Erith.

Utwory Erith, odkąd kilka miesięcy temu znalazły się w sieci, wywołały bardzo duże zainteresowanie środowiska muzycznego. W kwietniu wystąpi na Spring Break’u i na Alter Feście. Kilka tygodni temu otrzymała też wyróżnienie w rankingu magazynu „SO!MUSIC” W kategorii „Nadzieja 2016 roku”. O jej magicznej twórczości, oprócz wielu dziennikarzy, bardzo pozytywnie wypowiadają się muzycy, m.in. z The Dumplings i Coals.

Swoje pierwsze koncerty (www.facebook.com/erithiu/videos) zagrała w październiku 2015 i od razu cieszyły się one bardzo dużą frekwencją publiczności, a jej występy m.in. na Europejskich Targach Muzycznych CJG, Ars Cameralis i na Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff zaczęły potwierdzać przewidywania wielu mediów:

„Erith to muzyczny wulkan, który za chwilę wybuchnie! – mówią ludzie z branży, porównując ją do Björk i Fever Ray…”
KręciołaTV

„Erith sama pisze teksty, sama komponuje. Nie potrzebuje wielkiego studia, sali prób, wystarcza jej własne mieszkanie. Kilka miesięcy temu postanowiła opublikować swoje utwory w internecie, nie zdając sobie sprawy z tego, jak szybko jej twórczością zainteresuje się branża muzyczna.”
„off control” Czwórka – Polskie Radio

„Przeniosłem się w jakąś taką krainę baśniowości. Całkowicie oderwałem się od rzeczywistości”
„Trochę Kultury” TVS

„To nowa nadzieja muzyki alternatywnej (…)”
5kilokultury.pl

„Erith to utalentowana artystka i wokalistka z Gliwic. (…) Eteryczny wokal Erith, w połączeniu z akompaniamentem gitary, przywodzi na myśl fantastyczne, baśniowe światy. Podobne skojarzenia budzi zresztą dopracowana warstwa wizualna jej twórczości. (…)”.
Gazeta Wyborcza

„Jej magiczny, mocny, ale jednocześnie delikatny głos przepięknie współgra z muzyką, na którą składają się elektroniczne dźwięki przeplatane elementami folkloru. (…)”.
Soundrive.pl

„Coraz dłuższe kompozycje i zgłębianie tajemnic downtempo, deep house’u i delikatnego urban – podejrzewam, że Burialowi albo Flying Lotusowi bardzo spodobałyby się ostatnie kompozycje Erith, a Tricky, zamiast Franceski Belmonte, powinien zaprosić na kolejny album właśnie Martynę. Szczególnie, biorąc pod uwagę jej występy live, podczas których, pokazuje się z coraz lepszej strony i hipnotyzuje słuchaczy sennymi dźwiękami oraz sceniczną naturalnością.”
panodmuzyki.pl

www.facebook.com/erithiu
https://youtu.be/4yDeBPa4sas?list=PLSll-jYpX2gkKpJnqZNZrmc6lcvGNR0nR
http://www.polskieradio.pl/13/3953/Artykul/1554694,Erith-najbardziej-inspiruje-mnie-cisza

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl