Śląskie Trendy

Elling – scena w Malarni (Teatr Śląski)

Na spektakl Elling według powieści Ingvara Ambjørnsena zapraszamy 29 i 30 listopada o godz. 19.30 do Teatru Śląskiego (Scena w Malarni).
Czy poradzą sobie w zderzeniu z rzeczywistością, z podejmowaniem decyzji i codziennymi wyborami? Kto odbędzie pierwszą podróż do sklepu? Jak będzie wyglądać rozmowa telefoniczna z kimś obcym? Co się stanie, kiedy na horyzoncie pojawi się kobieta? Dwóch przyjaciół, którzy pół życia mają już za sobą: Elling i Kjell Bjarne. Do tej pory dzielili pokój w zakładzie dla chorych psychicznie. Dziś, w nowym mieszkaniu mają szansę zacząć nowe życie. „Elling” to norweska opowieść o przyjaźni i radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego, a także próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy człowiek raz wyłączony z rzeczywistości, może skutecznie zainstalować się w niej ponownie? Tragikomiczna historia dwóch przyjaciół, została z sukcesem sfilmowana w 2001 roku, zdobywając wiele nagród na międzynarodowych festiwalach oraz nominację do Oskara.

adaptacja: Axel Hellstenius przekład: Halina Thylwe premiera w ramach projektu KatoDebiut
Reżyseria – Michał Wawrzecki Scenografia i kostiumy – Natalia Sieradzon, Kamila Strzeszewska, Katarzyna Wieczorek Muzyka – The Dumplings (Justyna Święs i Kuba Karaś) Autorzy plakatu: Marta Gawin (projekt / project), Andriej Skolnikowski (zdjęcia / photography) Inspicjent i sufler – Marcin Całka
OBSADA: Elling – Andrzej Warcaba Kjell Bjarne– Wiesław Kupczak Gum, Frank(a) – Natalia Jesionowska Reidun, Kelnerka – Karina Grabowska / Katarzyna Kowalczuk
Opieka artystyczna nad KatoDebiutem: Beata Dzianowicz, Grzegorz Kempinsky

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje Nordiska Strakosch Teaterförlaget ApS, Copenhagen, a w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl