Śląskie Trendy

Ekstremalni podróżnicy w Arenie Gliwice

14 października warto przyjść do Areny Gliwice na obchody Światowego Dnia Turystyki. Wezmą w nich udział: rekordzista świata w żeglarstwie, najbardziej utytułowany w historii pilot szybowcowy, zdobywca Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” i dziennikarz, który samochodem przejechał z Alaski do Argentyny. Miasto Gliwice zaprasza!


Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.00 na małej arenie w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Będzie można bezpłatnie zaparkować przy obiekcie (z parkingu należy kierować się do wejścia C). Wstęp wolny.

Potężną dawkę inspiracji dla małych i dużych globtroterów zapewnią w tym roku ekstremalni podróżnicy i niezwykli sportowcy. Szymon KuczyńskiSebastian Kawa i Krzysztof Starnawski biją sportowe rekordy w swoich dyscyplinach – żeglarstwie, szybownictwie i nurkowaniu. Gościem specjalnym imprezy będzie Tomasz Gorazdowski, dziennikarz radiowej Trójki, podróżnik i miłośnik motoryzacji.

Obok spotkań z podróżnikami odbędą się warsztaty tematyczne dla dzieci w wieku 6-12. Liczba miejsc ograniczona. Zapisów można dokonywać pod numerem 668 602 820.

…………………………………………

Szymon Kuczyński samotnie opłynął świat. Tym, co go wyróżnia w żeglarskim gronie, jest sposób, w jaki tego dokonał. Kuczyński opłynął Ziemię miniaturową łódką (mającą nieco ponad 6 metrów długości). Takie jachty widuje się na Mazurach, ale nie na oceanie. Na przełomie 2017 i 2018 roku, w ciągu 270 dni na otwartym morzu, żeglarz ani razu nie zawinął do portu. Nikomu przed Kuczyńskim na tak małym jachcie się to nie udało.

Przestworza to prywatne królestwo Sebastiana Kawy. Piętnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych ma na koncie wiele rekordów w tej ekstremalnej dyscyplinie sportowej. Czołówka pilotów szybowników, do której należy Kawa, to ludzie, którzy nie boją się podjąć sportowego ryzyka. Nagrodą za nie są niesamowite widoki, które rozpościerają się z kabiny. Nie każdy miał okazję spojrzeć z góry na… góry. Kawa miał i chętnie o tym opowie.

Droga do sukcesu Krzysztofa Starnawskiego niejednokrotnie wiodła w.. dół! Płetwonurek i speleolog odkrył najgłębszą podwodną jaskinię na świecie – Hranická propast w Czechach. Dzięki jego determinacji kartografowie musieli zmienić mapy. Nurkował na biegunie północnym, atolu Bikini i w setkach jaskiń. Jakby tego było mało, jest także taternikiem i ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tomasz Gorazdowski. Dziennikarz sportowy z 25-letnim doświadczeniem specjalizuje się w podróżach samochodowych i motocyklowych. Zwiedził ponad 100 państw. Ulubione miejsca? Bezdroża Boliwii i wybrzeże Meksyku. W Gliwicach Gorazdowski opowie o wyprawie terenówką „Przez Trzy Ameryki”, opisanej w książce o takim tytule. A jest o czym mówić – autor obserwował psie zaprzęgi na Alasce, degustował lokalne trunki w mieście Tequila i zajadał kokę w Gwatemali u boku św. Maximóna, patrona opryszków.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl