Śląskie Trendy

Ekologiczny dom, Mela Koteluk i Dawid Podsiadło

„Żywa architektura” i budowanie ekologicznego dom – to eventy, które wchodzą w skład EFS Festival. Impreza zwracająca uwagę na realizacje i korzyści finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego rozpocznie się w najbliższą sobotę, 13 września w Parku Śląskim. W programie wiele innych atrakcji, w tym koncerty Meli Koteluk i Dawida Podsiadło.

Integracja, aktywność i edukacja z dodatkiem kreatywnych warsztatów oraz koncertów gwiazd – tak wygląda program EFS Festiwal, który odbędzie się 13 września 2014 r. w godz. od 15.00 do 21.00 w Rosarium w Parku Śląskim w Chorzowie.

Na mieszkańców regionu czeka wiele atrakcji m.in. żywa architektura, slow food, ekologia, warsztaty plastyczne i ceramiczne, budowa latawców, taniec, acro joga, robotyka orazpark praw natury. Na scenie wystąpią Mela Koteluk i Dawid Podsiadło. Całość zakończy pokaz Mappingu 3D nawiązujący do idei Europejskiego Funduszu Społecznego.

W  pięciu strefach tematycznych przedstawione zostaną wybrane elementy świata mieszkańca Unii Europejskiej, który przekracza granice, nie tylko krajów, ale i swoje własne stawiając na rozwój osobisty oraz zawodowy. W centralnym punkcie imprezy zbudowany zostanie ekologiczny „Dom„. W kolejnych strefach uczestnicy imprezy poznawać będą zainteresowania, plany i marzenia Europejczyka oraz tworzyć wymarzone miejsce do życia w samym sercu Europy. Równocześnie zaprezentowany zostanie proces zmian, jaki następuje w myśleniu mieszkańców naszego regionu oraz w ich otoczeniu po upływie 10 lat od przystąpienia Polski do UE.

– Wydarzenie jest doskonałą okazją do zaprezentowania efektów realizacji projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ciągu ostatniej dekady w naszym województwie – mówi Barbara Szafir Zastępca Dyrektora Wydziału EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. – Impreza ma za zadanie przedstawić i zaszczepić uczestnikom najważniejsze wartości Europejskiego Funduszu Społecznego, jakim są integracja, aktywizacja, edukacja oraz koncentrowanie się na potencjalne, możliwościach   i różnorodności ludzi, bez względu na miejsca zamieszkania, pochodzenie, wiek, czy  niepełnosprawność.

Wśród osób prowadzących warsztaty dla uczestników Pikniku są m.in. osoby z naszego regionu, które zrealizowały marzenia i podjęły pracę dzięki Europejskiemu Funduszowi Społecznemu. Przez cały czas trwania imprezy dla wszystkich zainteresowanych możliwościami wsparcia ze środków Unii Europejskiej, otwarty będzie również Punkt Informacyjny, w którym dyżurować będą pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy EuropejskichWojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Regionalnych Ośrodków EFS.

Organizatorem EFS Festiwal jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Piknik współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wstęp bezpłatny!

Szczegółowy program warto przejrzeć, a znajduje się TU

plakat

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl